Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Tropický ostrov 290km od Prahy!

Tropický ostrov u BerlínaPřed 100 lety tu nebyl. Tropický ostrov poblíž českých hranic? Utopie. Ne, dne už je všechno jinak. Pokud má investor dost peněz, vytvoří tropický ostrov třeba u Berlína. Z bývalého leteckého hangáru v Německu vytvořil Malajský investor „Tropický ostrov“.  Tak byly přiblíženy obyčejným smrtelníkům, kterým je nabídnuta umělá pláž, tropický park, plážový volejbal, nespočet restaurací či malajští tanečníci.

Rozloha ostrova je 6,6ha, 360m délka, 210šířka, 107m výška. Pro zajímavost, bazén Jižní moře má 4 000 m2 a je dlouhý jako asi 1,5 fotbalového hřiště.  Kolem bazénu vás čeká 7m široká pláž. Teplota vody je mezi 27 a 31 stupni. Teplota vzduchu okolo 25 stupňů.

Kromě typických atrakcí, které byste čekali na tropickém ostrově, zde najdete také let balónem do výšky 60m. Cena je 12,5 € na osobu.

Ceník – vstupné:

Tropický ostrov BerlínCeny se líší dle sezóny. Můžete si zaplatit tzv. jednodenní all inclusive balíček. Cena balíčku je 179 € za dospělou osobu. Je to necelých 5 000 Kč! V ceně pak máte všechny dostupné atrakce, včetně jídla a pití zdarma. Obyčejné vstupné je 25 € za dospělou osobu, dítě(4-14) pak zaplatí 19.5 €. Děti ve věku 0-3 roky má vstup zdarma.

U vstupu po zaplacení dostanete magnetické čipy. Modrou barvu mají dospělí, děti pak červenou. Čipy jsou velmi praktické, protože můžete platit jimi a nemusíte nosit peníze u sebe.  Při východu z ostrova se vaše útrata z čipu odečte a poté zaplatíte penězi. Pozor ztráta čipu vás může stát až 110 €.

Otevřeno je po celý rok non stop. Můžete na místo tedy dorazit třeba o půlnoci a ono bude otevřeno.

 

 

Ubytování v okolí Tropical Island

Spreewald Inn Hotel
Halbe ( 8.0 km od Trop.Island )
3 373 za 2 osoby/3 noci
vč. snídaně
Více
Zeesener Gasthof
Königs Wusterhausen (28 km od Trop.Island)
3 977 za 2 osoby/3 noci
vč. snídaně
Více
Doprava

Pokud se rozhodnete jet autem, zřejmě nejlepší volba, jeďte směrem na Drážďany a dále po dálnici A13.  Sjeďte u výjezdu 6 Staakow, směr obec Brand. Více na mapě níže.  Parkoviště přímo u aquaparku nabízí 2 000 parkovacích míst zdarma.  K ostrovu se lze dopravit také vlakem.

K Tropickému ostrovu vás může dopravit také cestovní kancelář nebo tuzemský autobusový dopravce Student Agency.

Mapa:


Zvětšit mapu

Mapa ostrova:

Mapa ostrova je ve flashi

Dle vyjádření některých lidí ostrovu chybí živočichové, případně vyšší teplota „moře“. Jiní na ostrov nedají dopustit.  Primární nevýhodou tohoto ostrova jsou nastavené ceny, které opravdu nejsou lidové.

Na závěr uvádíme adresu oficiálních stránek ostrova a pár fotek.

Tropický ostrov Berlín

Tropický ostrov Berlín

Tropický ostrov Berlín

Tropický ostrov Berlín

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.