Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Film Twilight a město Volterra

Levné letenky Praha,Pisa, VolterraS uvedením filmu Twilight do kin stoupla návštěvnost jednoho malého italského městečka s názvem Volterra. Městečko se rázem stalo mekkou  fanoušků filmu Stmívání. Důvodem je to, že část filmu byla natáčena právě v tomto městě. Film bude u nás uveden do kin 26. listopadu. A protože se třeba někteří z vás rozhodnou podobně, jako tisíce jiných fanoušků filmu, a odhodláte se jet na místo natáčení, připravili jsme pro vás pár užitečných informací.

Volterra je město vážné a klidné zároveň, umístěné na kopci s výhledem rozprostírajícím se od Apenin po Pyreneje. Volterra je hodně staré město. Bylo součástí římské říše. Největšího rozmachu město dosáhlo ve 12. až 13. století. Z té doby také nacházíme nejvíce památek v dnešním historickém centru.

Památky

Určitě zajímavou podívanou budou městské hradby, které jsou stále ještě dochované. Hradby jsou z části středověké, ale také z části etruského původu. Městské brány jsou nádherné a nejdůležitější z nich je Porta dell´Arco Etrusco. Okolo náměstí Piazza dei Priori se nachází mnoho středověkých budov, např. palác Palazzo dei Priori. Jedná se o nejstarší gotickou radnici v Toskánsku. Paláci Palazzo Pretorio ze 13. století dominuje Pigletova věž. V jižní části města se nacházejí ruiny římského divadla s komplexem římských lázní. Na rozvaliny je asi nejlepší pohled z vyhlídky Via Guarnacci.
Volterra je známa výrobou a zpracováním alabastru, která zaměstnává téměř třetinu zdejšího obyvatelstva.

Jak se do Volterry dopravit? Samozřejmě to lze autem. Trasa z Prahy je dlouhá přibližně 1100 km, přes Německo. Doba jízdy je odhadem 11h.

Další možností je dopravit se do Pisy letecky. Často lze zakoupit levné letenky z Bratislavy do Pisy za pár korun, i do 500 Kč za let tam a zpět. Pokud chcete o takových letenkách vědět včas, registrujte se na našem webu zdarma. Z Pisy do Volterry je to už pouhých 66km. Je možné využít vlakové linky z města Pisa do MONTEROTONDO a pak pokračovat autobusem č. 780. Anebo jet z Pisy autobusovou linkou 840. Více by vám mohla pomoci tato stránka.

Oficiální webové stránky města jsou zde.

Pomoc s hledáním ubytování by vám mohl tento web.

Předpověď počasí pro město Volterra:

Cesta z Pisy do Volterry:
Zvětšit mapu

Nakonec pár fotek:

Volterra bránaPohled na město

Vložil/a: Daniel Česák 22.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!