Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Film Twilight a město Volterra

Levné letenky Praha,Pisa, VolterraS uvedením filmu Twilight do kin stoupla návštěvnost jednoho malého italského městečka s názvem Volterra. Městečko se rázem stalo mekkou  fanoušků filmu Stmívání. Důvodem je to, že část filmu byla natáčena právě v tomto městě. Film bude u nás uveden do kin 26. listopadu. A protože se třeba někteří z vás rozhodnou podobně, jako tisíce jiných fanoušků filmu, a odhodláte se jet na místo natáčení, připravili jsme pro vás pár užitečných informací.

Volterra je město vážné a klidné zároveň, umístěné na kopci s výhledem rozprostírajícím se od Apenin po Pyreneje. Volterra je hodně staré město. Bylo součástí římské říše. Největšího rozmachu město dosáhlo ve 12. až 13. století. Z té doby také nacházíme nejvíce památek v dnešním historickém centru.

Památky

Určitě zajímavou podívanou budou městské hradby, které jsou stále ještě dochované. Hradby jsou z části středověké, ale také z části etruského původu. Městské brány jsou nádherné a nejdůležitější z nich je Porta dell´Arco Etrusco. Okolo náměstí Piazza dei Priori se nachází mnoho středověkých budov, např. palác Palazzo dei Priori. Jedná se o nejstarší gotickou radnici v Toskánsku. Paláci Palazzo Pretorio ze 13. století dominuje Pigletova věž. V jižní části města se nacházejí ruiny římského divadla s komplexem římských lázní. Na rozvaliny je asi nejlepší pohled z vyhlídky Via Guarnacci.
Volterra je známa výrobou a zpracováním alabastru, která zaměstnává téměř třetinu zdejšího obyvatelstva.

Jak se do Volterry dopravit? Samozřejmě to lze autem. Trasa z Prahy je dlouhá přibližně 1100 km, přes Německo. Doba jízdy je odhadem 11h.

Další možností je dopravit se do Pisy letecky. Často lze zakoupit levné letenky z Bratislavy do Pisy za pár korun, i do 500 Kč za let tam a zpět. Pokud chcete o takových letenkách vědět včas, registrujte se na našem webu zdarma. Z Pisy do Volterry je to už pouhých 66km. Je možné využít vlakové linky z města Pisa do MONTEROTONDO a pak pokračovat autobusem č. 780. Anebo jet z Pisy autobusovou linkou 840. Více by vám mohla pomoci tato stránka.

Oficiální webové stránky města jsou zde.

Pomoc s hledáním ubytování by vám mohl tento web.

Předpověď počasí pro město Volterra:

Cesta z Pisy do Volterry:
Zvětšit mapu

Nakonec pár fotek:

Volterra bránaPohled na město

Vložil/a: Daniel Česák 22.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.