Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vánoční trhy v České republice

Ilustrační foto. Vánoční trhy u nás.Již jsme psali o Vánočních trzích po Evropě. Nyní sepíšeme trhy které můžete navštívit u nás. Vánoční trhy patří k Vánocům stejně nerozlučně jako koledy a cukroví. Kde se podle vás pořádají ty nejkrásnější trhy v Česku?

1. Praha – Staroměstské a Václavské náměstí (29. 11. -1. 1. 2009)

Pražské vánoční trhy v centru města získávají mezinárodní proslulost. Jejich charakter ovlivňuje také průzkum mezi jeho návštěvníci, kteří si řekli o více gastronomických pochoutek a atrakcí pro děti. Trhy začínají slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí a pokračují pravidelným kulturním programem. Součástí je i mikulášská nadílka, oslava Štědrého dne nebo Silvestra.

2. Český Krumlov (28.–30. 11., 5.-7. 12., 12.—14. 12., 19.–21. 12.)

Kouzlo vánočního Krumlova podtrhuje nabitý kulturní program i vánoční jarmark, který se koná v době adventu každý víkend na náměstí Svornosti. Těšit se můžete na slavnostní rozsvícení stromu, čertovské hry s andělskou asistencí nebo živý betlém, ve kterém budou 23. 12. účinkovat občané a soubory města.

3. Hrad Křivoklát (6.–7., 13.–14. 12. 2008)

Po dva adventní víkendy bude hrad Křivoklát dějištěm vánočního jarmaku, na kterém nebudou chybět koncerty, řemesla, adventní mše, divadelní a taneční vystoupení. V sobotu 6. 12. vás na Křivoklát zaveze historický vlak tažený parní lokomotivou.

4. Hrad Loket (13.–14. 12. 2008)

Na vánočních trzích na hradě Loket se nikdo určitě nudit nebude. Ukázky řemeslného a šermířského umění zabaví dospělé i děti, pro které je navíc připraven speciální koláčový turnaj.

5. Plzeň (8..–23. 12. 2008)

Na náměstí Republiky uvidí návštěvníci trhů vánoční zvyky a tradice. Vánoční zpívání koled, které se tu 10. 12. odehraje, je největším hromadným zpíváním koled v Česku vůbec.

6. Tábor (13. 12. 2008)

Atmosféra staročeských vánočních trhů dýchne na návštěvníky Žižkova náměstí v Táboře. Celý den tu budou moci ochutnat zabíjačkové dobroty, podívat se na staré lidové zvyky i na živý betlém.

7. České Budějovice ((15.–21. 12. 2008)

Ladit sváteční atmosféru budou moci také obyvatelé Českých Budějovic. Tradiční trhy se zde konají na nám. Přemysla Otakara II .a zájemci si budou moci vybrat některý z originálních ručně vyráběných výrobků, případně se zahřát medovinou či svařeným vínem.

8. Hradec Králové (19.–22. 12. 2008)

Vánoční trhy na Masarykově náměstí vyladí město na sváteční notu. Organizátoři všem slibují stylově laděný kulturní program.

9. Brno (28. 11.–24. 12. 2008)

Brňané se mohou těšit na čtyřtýdenní trhy na náměstí Svobody. Ty začnou rozsvícením vánočního stromu 28. 11. Denně zde budou probíhat vystoupení dětských soborů a další kulturní program. Ve stáncích se budou prodávat lidové výrobky ze dřeva, skla a keramiky nebo zabijačkové speciality.

Ilustrační foto. Vánoční trhy u nás.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.