Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Virtuální cestování

Osobně si myslím, že tato forma „cestování“ nikdy nemůže nahradit to, že na dané místo dojedu a pokochám se svými smysly. Věřím, že většina z Vás , ne-li všichni, se mnou souhlasíte. Přesto podívat se někam virtuálně, prohlídnout si plánované místo může pomoci. Poté když se člověk na místo dostane, nemusí být něčím až tak úplně zaskočen.


V posledních letech pracuje mnoho firem a programátorů na co nejlepších nástrojích, které Vám umožní návštěvu zajímavých či exotických destinací, dokonce Vám umožní cestovat do minulosti.

Nováčkem v tomto oboru je ruská firma Vizerra, která v posledním období pracuje na modelech památek Světového dědictví, ale i jiných architektonických skvostů. Na jejich stránkách naleznete ke stažení modely těchto úžasných míst: Machu Picchu, klášter Tatev, Angkor Vat, Taj Mahal, nebo také Staroměstské náměstí v Praze. Firma pracuje na dalších modelech. Za chvíli si budeme moci z pohodlí domova vychutnat Swayambhunath v Nepálu, Náměstí sv. Marka v Benátkách, nebo Kolínsku katedrálu.


Dalším zajímavým webem v tomto oboru je český Virtualtravel.cz.  Na tomto webu najdete 2091 virtuálních prohlídek v Česku, 479 virtuálních prohlídek ve světě a 367 prohlídek v Praze. Prohlídka takových míst jako Bangkok, pyramidy v Gize, Jeruzalém ale také např. Tichá soutěska v Hřensku  a spousta jiných míst, určitě zaujme.

Navíc díky virtuální prohlídce se můžete dostat tam, kde byste se osobně možná nikdy nedostali.

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.