Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Virtuální cestování

Osobně si myslím, že tato forma „cestování“ nikdy nemůže nahradit to, že na dané místo dojedu a pokochám se svými smysly. Věřím, že většina z Vás , ne-li všichni, se mnou souhlasíte. Přesto podívat se někam virtuálně, prohlídnout si plánované místo může pomoci. Poté když se člověk na místo dostane, nemusí být něčím až tak úplně zaskočen.


V posledních letech pracuje mnoho firem a programátorů na co nejlepších nástrojích, které Vám umožní návštěvu zajímavých či exotických destinací, dokonce Vám umožní cestovat do minulosti.

Nováčkem v tomto oboru je ruská firma Vizerra, která v posledním období pracuje na modelech památek Světového dědictví, ale i jiných architektonických skvostů. Na jejich stránkách naleznete ke stažení modely těchto úžasných míst: Machu Picchu, klášter Tatev, Angkor Vat, Taj Mahal, nebo také Staroměstské náměstí v Praze. Firma pracuje na dalších modelech. Za chvíli si budeme moci z pohodlí domova vychutnat Swayambhunath v Nepálu, Náměstí sv. Marka v Benátkách, nebo Kolínsku katedrálu.


Dalším zajímavým webem v tomto oboru je český Virtualtravel.cz.  Na tomto webu najdete 2091 virtuálních prohlídek v Česku, 479 virtuálních prohlídek ve světě a 367 prohlídek v Praze. Prohlídka takových míst jako Bangkok, pyramidy v Gize, Jeruzalém ale také např. Tichá soutěska v Hřensku  a spousta jiných míst, určitě zaujme.

Navíc díky virtuální prohlídce se můžete dostat tam, kde byste se osobně možná nikdy nedostali.

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!