Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy     

Italská Folgaria, skiareál plný zimní zábavy

Zima, en.wikipedia.orgLyžařské středisko bez nekončících front u vleků a neustálých obtíží s parkováním? Vítejte ve Folgarii, kde na vás čeká všechno, co může milovník zimních radovánek potřebovat.

Areál se představuje

Folgaria / Lavarone patří mezi menší a levnější lyžařská střediska. Ve dvou oddělených areálech (Folgaria a Lavarone - Luserna) máte k dispozici celkem asi 85 km tratí. Areál sice nepatří mezi největší italské superhvězdy, pro týdenní pobyt ale rozhodně stačí. Navíc díky relativně velkému počtu jezdících koberců (hlavně v části Lavarone) je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Díky téměř 100 % umělému zasněžování pak nabízí i navzdory menší nadmořské výšce solidní sněhové podmínky. Nabídce sjezdovek dominují především méně náročné tratě, částečně vedené lesem.

 

 

Areál je přímo ideální pro rodiny s dětmi a lyžaře začátečníky. Co do náročnosti svahů je to parádní volba zejména pro vyznavače méně a středně náročných sjezdovek, tedy pro úplné zelenáče, lyžařské turisty i nejpočetnější skupinu přívrženců lyžařského „mainstreamu“. I pokročilejší si ale mohou přijít na své. K dispozici mají v regionu hned tři snowparky: Jurassik Snowboard Park v Alpe Fiorentini nabízející mistrovskou sestavu překážek Linea Hard (ale i snadnou Lineu Easy pro začátečníky), předloni nový snowpark Mazinga ve Fondo Piccolo a konečně freestylový park Prinze v Lavarone, k tomu navíc nový dětský snowpark pro začátečníky ve Fondo Grande u sjezdovky Martinella Nord.

Rovněž nabídka pro běžkaře je bohatá. Poblíž vesničky Luserna na okraji areálu Lavarone najdete placený běžecký areál Centro Fondo Millegrobbe Vezzena s přibližně 60 km upravovaných tratí. 6 km od Folgarie je pak další areál Centro Fondo Passo Coe se 45 km upravovaných tratí, některé z nich jsou závodní. Oba areály jsou přístupné v rámci Trentino Super Nordic Skipass.

 

Luserna, en.wikipedia.org

Náměstí italské vesnice Luserna

 

Kam zajít po lyžování, zábava ve Folgarii, myslí se i na děti

Ve Folgarii je městský sportovní areál Palasport di Folgaria s vnitřním 25m bazénem a dětským bazénem (voda o teplotě 32°C). Navštívit po lyžování můžete i krytý zimní stadion Pala Folgaria s bruslařskou dráhou. Eventuálně se můžete jak v okolí Folgarie, tak v okolí Lavorone procházet po upravených zimních cestách, jedná se o populární Nordic Walking.

 

Itálie, en.wikipedia.org

Panorama  destinace Folgaria

 

V okolí sjezdovek je, jak je v Itálii zvykem, množství horských chat a chaloupek, servírujících trentinské speciality, mezi něž patří knedlíky, krupicová polévka či gnocchi a houbové pokrmy, k tomu na zapití vína odrůd Teroldego, Marzemino nebo Cabernet. Místní restaurace vaří z místních zdrojů, aby byl kulinářský požitek co nejvíce autentický. Místní gastronomie je opravdu špičková.

Děti jsou ve Folgarii vítány nejen na sjezdovkách, ale i v hotelech. Mnoho z nich se totiž přizpůsobuje dětem, jak jen může, mají animační programy, hlídání a respektují čas, kdy chtějí děti jíst. Folgaria je tak velmi nakloněná pro rodiny s dětmi. Pokud to sněhové podmínky dovolí, ve Folgarii prožijete nezapomenutelnou zimní dovolenou a odnesete si hodnotné zážitky na celý život.

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!