Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy     

Italská Folgaria, skiareál plný zimní zábavy

Zima, en.wikipedia.orgLyžařské středisko bez nekončících front u vleků a neustálých obtíží s parkováním? Vítejte ve Folgarii, kde na vás čeká všechno, co může milovník zimních radovánek potřebovat.

Areál se představuje

Folgaria / Lavarone patří mezi menší a levnější lyžařská střediska. Ve dvou oddělených areálech (Folgaria a Lavarone - Luserna) máte k dispozici celkem asi 85 km tratí. Areál sice nepatří mezi největší italské superhvězdy, pro týdenní pobyt ale rozhodně stačí. Navíc díky relativně velkému počtu jezdících koberců (hlavně v části Lavarone) je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Díky téměř 100 % umělému zasněžování pak nabízí i navzdory menší nadmořské výšce solidní sněhové podmínky. Nabídce sjezdovek dominují především méně náročné tratě, částečně vedené lesem.

 

 

Areál je přímo ideální pro rodiny s dětmi a lyžaře začátečníky. Co do náročnosti svahů je to parádní volba zejména pro vyznavače méně a středně náročných sjezdovek, tedy pro úplné zelenáče, lyžařské turisty i nejpočetnější skupinu přívrženců lyžařského „mainstreamu“. I pokročilejší si ale mohou přijít na své. K dispozici mají v regionu hned tři snowparky: Jurassik Snowboard Park v Alpe Fiorentini nabízející mistrovskou sestavu překážek Linea Hard (ale i snadnou Lineu Easy pro začátečníky), předloni nový snowpark Mazinga ve Fondo Piccolo a konečně freestylový park Prinze v Lavarone, k tomu navíc nový dětský snowpark pro začátečníky ve Fondo Grande u sjezdovky Martinella Nord.

Rovněž nabídka pro běžkaře je bohatá. Poblíž vesničky Luserna na okraji areálu Lavarone najdete placený běžecký areál Centro Fondo Millegrobbe Vezzena s přibližně 60 km upravovaných tratí. 6 km od Folgarie je pak další areál Centro Fondo Passo Coe se 45 km upravovaných tratí, některé z nich jsou závodní. Oba areály jsou přístupné v rámci Trentino Super Nordic Skipass.

 

Luserna, en.wikipedia.org

Náměstí italské vesnice Luserna

 

Kam zajít po lyžování, zábava ve Folgarii, myslí se i na děti

Ve Folgarii je městský sportovní areál Palasport di Folgaria s vnitřním 25m bazénem a dětským bazénem (voda o teplotě 32°C). Navštívit po lyžování můžete i krytý zimní stadion Pala Folgaria s bruslařskou dráhou. Eventuálně se můžete jak v okolí Folgarie, tak v okolí Lavorone procházet po upravených zimních cestách, jedná se o populární Nordic Walking.

 

Itálie, en.wikipedia.org

Panorama  destinace Folgaria

 

V okolí sjezdovek je, jak je v Itálii zvykem, množství horských chat a chaloupek, servírujících trentinské speciality, mezi něž patří knedlíky, krupicová polévka či gnocchi a houbové pokrmy, k tomu na zapití vína odrůd Teroldego, Marzemino nebo Cabernet. Místní restaurace vaří z místních zdrojů, aby byl kulinářský požitek co nejvíce autentický. Místní gastronomie je opravdu špičková.

Děti jsou ve Folgarii vítány nejen na sjezdovkách, ale i v hotelech. Mnoho z nich se totiž přizpůsobuje dětem, jak jen může, mají animační programy, hlídání a respektují čas, kdy chtějí děti jíst. Folgaria je tak velmi nakloněná pro rodiny s dětmi. Pokud to sněhové podmínky dovolí, ve Folgarii prožijete nezapomenutelnou zimní dovolenou a odnesete si hodnotné zážitky na celý život.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Lyžařská střediska v Itálii

 

Seznam letišť v Itálii

 

Itálie - sněhové zpravodajství

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.