Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlet do okolí Špindlerova Mlýna, aneb putování za vodopády

Špindlerův Mlýn patří nejen mezi nádherná horská města, ale je to i jedno z nejvýznamnějších turistických center v Krkonoších. Nachází se na soutoku Labe a Dolského potoka, severně od Vrchlabí, dalšího turistického centra.

 

 

 

 

 

Ve městě najdou podporu nejen turisté, ale i cyklisté a to nejen v podobě ubytování, ale i možnosti lanovkové přepravy s kolem. Je pro ně připraveno přes 180 kilometrů značených cyklistických stezek.

Z lanových drah se pro ně nabízí možnost využít především Pláň a Medvědín.

My vám dnes nabízíme jede z výletů.

 

Na kole kolem Špindlerova Mlýna

Pokud zvolíte tuto trasu, ujedete zhruba 15 kilometrů, trať je středně obtížná a je dobře značená.

Vyrážíme ze Špindlerova Mlýna, u dolní stanice lanové dráhy na Medvědín, která je v provozu v půlhodinovém intervalu každý den. Dále směřujeme k soutoku Labe a Bílého Labe a do Labského dolu. Pojedeme příjemným lesíkem k Pudlavskému vodopádu. Tady končí silnička a pokračujeme dále vzhůru po kamenité cestě až k Pančavskému vodopádu, který je nejvyšší v Čechách. Spadá z Pančavské louky do Labského dolu. Tady si můžeme odpočinout a nasvačit se. Dále postupujeme do Labské rokle strmě vzhůru, k okraji Labské louky. Cílem je Labská bouda. Je to jedna z nejznámějších a zároveň nejvýše umístěných staveb v Krkonoších. Nedaleko ní můžeme navštívit Labský vodopád, na nějž navazuje poměrně dlouhý úsek kamenitých peřejí. Také se zde nachází pramen Labe.

 

 

Naše další cesta směřuje k vyhlídce nad Labským vodopádem a dále do údolí Dvorského potoka a k Martinově boudě, která nám poskytne místo posezení a občerstvení. Odtud dále pokračujeme k Medvědí boudě, údolím Medvědího potoka až do Medvědího dolu. Cesta nás dovede až na rozcestí U Dívčí lávky a odtud se vracíme zpět do Špindlerova Mlýna.

 

Ubytování - Špindlerův mlýn

 

Penzion Lovochemie

Cena na noc pro dva - 602 Kč
 

Chata Labská

Cena na noc pro dva - 706 Kč
  Cena na noc pro dva - 868 Kč

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.