Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlet Hruboskalským skalním městem ze Sedmihorek

Ocitnete - li se v Českém ráji, zavítejte do Hruboskalksa. Nejen  cyklistům se nabízí okruh vedoucí skalním městem. Celou trasu skalním městem tvoří asfaltová silnička či štěrkový povrch.

Celková délka trasy je asi 14 kilometrů.

 

 

Start trasy je u nádraží v Sedmihorkách, projíždíme kolem dvou restaurací. Doporučujeme nechat si jejich návštěvu až při návratu, neboť nás čeká prudký výjezd, který bychom, s plným žaludkem, nemuseli zvládnout. Další cesta vede pískovcovými skalami. Jako první míjíme Osudovou věž. Ve velké výšce je vidět otvor. Tady můžete vyzkoušet svoji zdatnost. Najděte šišku, otočte se zády, hoďte a něco si při tom přejte. Pokud šiška proletí otvorem, přání se vám splní.

Pokračujeme dál do legendárních Dračích skal.

 

Dračí skály

Dračí skály jsou nádherné dvojvěží, do něhož se zapsala celá řada horolezeckých generací a to v podobě pojmenování některých spár či hran. Najdeme zde Rudou či Kauschkovu hranu nebo stěnu Pulp Fiction. Tady najdeme i kuriózní výstup velmi úzkým komínem tamní věže.

 

Na zámek Hrubá skála se dostaneme dalším stoupáním. Tady si můžeme dát zasloužené občerstvení v místní restauraci. Určitě nevynechejte vyhlídku z hradeb na skalní velikány. I když je placená, stojí za to.

 

Ze zámku pokračujeme směrem k malé jeskyni Adamovo lože, projíždíme arboretem v Bukovině, které je zaměřeno na dřeviny a čeká nás dlouhý, ale mírný sjezd do obce Kacanovy.

 

Směr Valdštejn

Z obce Kacanovy pokračujeme na Kopicův statek – nádhernou roubenku, která je uznávaná jako jedna z nejpozoruhodnějších památek pojizerské lidové architektury. Dále pak míříme na hrad Valdštejn, kde nás čeká nejen krátká prohlídka, ale i stylová hospůdka.

Z Valdštejna na nás čeká lehčí stoupání po šotolinové cestě do soutěsky mezi Majákem a Čertovou rukou.

Z těchto míst už nám do cíle zbývá jen sjezd po asfaltové cestě, na které je ještě několik zatáček a vracíme se zpět do Sedmihorek.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.