Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cyklovýlet podhůřím Lužických hor

Lužické hory nabízejí spoustu možností i k projížďkám na kole. Na výběr je několik tras, které vás zavedou ke známým místům i do zapadlých koutů. Jednou z mnoha variant je trasa vedoucí z Heřmanic u Jablonného v Podještědí.

 

 

 

Výchozí bod

Do Heřmanic se dostanete autem nebo vlakem. Železnice spojuje Liberec a Českou Lípu. Vystoupíte na malém nádraží v obci Lvová. Pokud budete mít dost času, určitě navštivte zámek Lemberk, který je od zastávky co by kamenem dohodil. Pro víkendový či dovolenkový pobyt můžete zvolit ubytování v kempu Heřmanice v Podještědí. V areálu je krásné umělé koupaliště a pokud budete mít štěstí na teplé počasí, nebude se vám chtít toto příjemné místo ani opustit. Nicméně vyzazili jste na  cyklovýlet, takže vzhůru do sedel.

 

Ubytování - Liberec

Pytloun Penzion Zelený Háj

Cena na noc pro dva - 750 Kč
Cena na noc pro dva - 782 Kč

Autokemp Liberec

Cena na noc pro dva - 780 Kč

Studánecký Medvěd

Cena na noc pro dva - 825 Kč

 

Charakter trasy

Od koupaliště a kempu v Heřmanicích se vydáte po málo frekventované silnici směrem k obci Mařenice. Přestože je krajina v předhůří Lužických hor kopcovitá, nemusíte se obávat žádných strmých stoupání. Tento výlet je středně náročný, vede po vedlejších silnicích a asfaltových cestách a jen malou část budete absolvovat po lesních či polních cestách. Pokud je suché počasí, můžete vzít na kola i školní děti. Trasu lze zdolat i s cyklovozíkem pro malé dítě.

 

Kudy pojedete

Nejprve dojedete do obce Mařenice, na jejímž horním konci po pravé straně budete míjet hotelový resort Malevil. Toto místo získává stále větší oblibu pro krásnou přírodu, skvělé golfové hřiště, možnost jízdy na koni a další nabídky k relaxaci. Po ujetí dalšího kilometru do mírného kopce odbočíte doleva a po dalším kilometru šlapání se napojíte na červenou turistickou značku a úvozová cesta vás dovede do vesnice Mařeničky. Dál bude pokračovat po červené značce ke kapli svatého Antoníčka, u které zabočíte doleva na cyklotrasu zvanou „Cesta k sousedům“, kterými se myslí Němci, kteří jsou prakticky za humny. Podél Hamerského potoka se dostanete až k vodní nádrži Naděje. Jedná se o malou přehradu uprostřed lesů. Zde si můžete udělat příjemnou zastávku ve stínu vysokých smrků a a pokochat se vodní hladinou.

Koupání je zde ovšem zakázáno, neboť přehrada slouží jako zdroj pitné vody k nápájení nejbližších obcí pod kopcem. Další cesta vás dovede až k rozcestí U Jána, ze kterého budete pokračovat po silnici do obce Horní Světlá. Nejprve zdoláte prudší, ale krátké stoupání, které vystřídá odměna v podobě mnohem delšího sjezdu z Horní Světlé až na křižovatku v Dolní Světlé. Odbočíte doprava a zvolné klesání vás přivede do Mařenic a zpět do cíle i startu tohoto výletu. V nohách budete mít cca 20 km a v duši pocit, že jste strávili užitečně a příjemně jeden půlden.

 

 

     
 

Čtěte také: Lužické hory a místa co stojí za to navštívit

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.