Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Jičínsko na kolech

Jičínsko je oblast, kde se setkávají krajiny čtyř tváří – pískovcové skály, vulkanické kužele, Podkrkonoší a polabské roviny. Je to také místo dětské pohádkové postavy loupežníka Rumcajse a především je to oblast nádherných zákoutí, památek a zajímavostí, které přímo vybízejí k  cyklistickým výletům.

 

 

 

 

Romantika v Českém ráji

Jičín – Sobotka – Kost – Trosky. Délka trasy je asi 60 kilometrů.

Tento okruh je velice atraktivní. Začíná v Jičíně a přes Březinu a Ostružno směřuje k prameni U Svaté Trojice. Další úsek cesty je trochu náročnější, vede po lesní cestě a pokračuje směrem k Sobotce. Tady rozhodně nevynechejte prohlídku zámku Humprecht. Další cesta směřuje do Oseka, který se pyšní nádhernou dřevěnou zvonicí. Stará asfaltová silnice nás dovede na silnici u Vesce, který dýchá atmosférou lidové architektury. Cesta dále míří k torzu Semítské lípy, odkud můžete odbočit na jeden z nejvíce zachovalých gotických hradů v Čechách – Kost. Od Semítské lípy pokračujeme dále na Pleskoty a do Troskovic. Odtud můžete zavítat na nádhernou dominantu Českého ráje – zříceninu hradu Trosky. Dále pokračujeme do Mladějova a zpět do Jičína.

 

 

Další možnosti výletů

  • Jičín – Libosad, Valdštejnská lodžie – Valdice – Zebín – Čeřovka – Jičín. Délka trasy je 8 kilometrů.

  • Jičín – Brada – Dílce – Naučná stezka Bitva u Jičína – Libosad – Jičín. Délka trasy je 11 kilometrů

Libosad, Valdštejnská lodžie – zahrada s oborou, budovami a lodžií. Další část tvoří lipové stromořadí, které spojuje Jičín, Libosad a lodžii s kartuziánským klášterem, který se nachází ve Valdicích.

Valdice – kartuziánský klášter, který nechal založit Valdštejn. V polovině 19. století byl přeměněn na věznici.

Brada – tvar jednoho vrchu dal název stejnojmennému hradu, který zde byl založen ve 13. století a z něhož se do současné doby dochovaly jen zbytky.

Nedaleko zříceniny se nachází Rumcajsova jeskyně, která je volně přístupná a je věnována nejznámějšímu jičínskému pohádkovému hrdinovi. Pokud s sebou máte děti, určitě využijte Rumcajsovu stezku a Cipískův okruh.

Naučná stezka Bitva u Jičína – přináší informace o příčinách, průběhu a následcích prusko-rakouské války.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.