Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole kolem Pekla

Míst nazvaných Peklo je v naší republice několik. Jedno z nich najdete také nedaleko České Lípy v severních Čechách. Nejlepším obdobím k jeho návštěvě je jaro, kdy zde rozkvétají neuvěřitelné koberce bledulí. Peklem můžete procházet pouze pěšky, ovšem kolo si můžete vzít také, a zaparkovat je v obci Zahrádky, která je k prohlídce tohoto unikátního 5 km dlouhého údolí mezi skalami ideální.

 

 

 

 

Charakteristika cyklotrasy kolem Pekla

Českolipsko vás zaujme nejen přírodní rezervací Peklo, ale také nádhernou okolní krajinou. Navazuje na Máchův kraj a kolem Pekla je několik cyklotras vedoucích převážně zadumanou krajinou plnou borovicových a smíšených  lesů, řadou rybníků a také několika památek. Zvolíte-li námi doporučenou trasu, nemusíte se kromě jediného prudšího kopce obávat žádných stoupání. Téměř neustále pojedete po rovině, takže můžete vyrazit s celou rodinou s odrostlejšími dětmi, nebo s cyklovozíkem s malým děckem.

 

Jakým směrem se vydáte

Za výchozí bod můžete zvolit okresní město Česká Lípa, kde je několik možností k ubytování. Dojet sem můžete i za účelem jednodenního cyklovýletu autem či vlakem. Z města se vydáte po staré silnici směrem do Sosnové, nebo můžete v městské části Dubice najet na asfaltovou cestu vedoucí lesem až do Sosnové. Odtud budete po staré silnici pokračovat do Zahrádek, kde můžete navšívit krásný zámecký park. Zámek je rekonstruován po požáru před 15 lety. Na jeden konce parku navazuje Peklo a na druhé straně přírodní rezervace Novozámecký rybník, jehož břehy jsou hnízdištěm vzácných druhů vodního ptactva. Při trošce štěstí zde můžete zahlédnout i orla mořského.

 

Ubytování v České Lípě

 

ApartmányDanielova

Cena na noc pro dva - 760 Kč
 

Restaurace Stará Lípa

Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
 

Penzion Kopeček

Cena na noc pro dva - 1 092 Kč

 

Jak dál

V Zahrádkách přetnete hlavní silnici na Litoměřice a budete pokračovat směrem na Holany. Holanské rybníky jsou ptačím rájem a příležitostí k odpočinku. Další trasa vede po velice málo frekventovaných silničkách přes obec Hostíkovice a dále na vesnici Kozly. Zde na vás bude čekat jediné prudké stoupání na celé trase.

Z Kozlů můžete pokračovat buď do obce Valteřice, nebo si cestu mírně zkrátit přes osadu Bořetín. Ta je dnes zastavěna již pouze rekreačními chatami a také zde budete mít příležitost se pokochat krásným výhledem na údolí řeky Ploučnice a panorama kopců nad ním. Před vámi bude Klíč, Hvozd, Ralsko a Ještěd se známým stříbrným kuželem. Obě varianty končí prudkým sjezdem do Stružnice, odkud vyšlapete mírné stoupání do Horní Libchavy. Za zastávku stojí místní zámek, který je postupně rekonstruován, ale i přesto je přístupný. Od zámku je to již pouze 3 km do České Lípy.

 

Délka trasy: 30 km

Povrch: asfalt

Náročnost: středně náročná

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.