Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Doprava na Letiště Amsterdam (AMS)

Shiphol, en.wikipedia.orgLetiště Schiphol (AMS) patří k nejfrekventovanějším aeroportům v Evropě. Je to křižovatka vnitroevropských a zaoceánských linek. Základnou je především pro domácí leteckou společnost KLM, ale slouží i pro mnoho dalších přepravců, kteří mohou využívat celkem šesti ranvejí a výstavba sedmé se připravuje. Velikostí se toto letiště řadí na čtvrté místo v Evropě. Najdete jej necelých 20 km od Amsterodamu směrem na jihozápad. Raritou je, že je postaveno nejníže na světě, jelikož se nachází v průměru asi čtyři metry pod hladinou nedalekého moře.

 

Nejnovější atrakcí pro cestující i návštěvníky letiště Schiphol je obrazárna a letecké muzeum Aviodome, kde tvoří exponáty letadla a vrtulníky.

 

Library, en.wikipedia.orgLetištní knihovna


Doprava do Amsterdamu

Budova letištního terminálu je rozdělena na několik částí označených písmeny od A až po H. Části A a B jsou určeny pro odbavování cestujících v rámci Schengenského prostoru. Tranzitní prostor letiště je stavebně propojen. Pro dopravu na letiště a zpět do centra Amsterdamu slouží hlavně vlakové nádraží umístěné v podzemní části terminálu. Odtud se vlakem můžete dostat nejen do metropole, což trvá cca 15 minut, ale i do všech větších nizozemských měst.

 

 

Letecké spojení: Praha (PRG) - Amsterdam (AMS) zabezpečuje např aerolinka Easyjet za zhruba 2 700 Kč (zpátěční letenka), spoje vyhledejte na portále Skypicker

Autobusové spojení: nabízí např. dopravce Student Agency, cesta trvá 14 hodin.

Vlakové spojení: ČD do Amsterdamu s přestupem v Berlíně, většinu možnosti najdete ve vyhledávači spojů Idos.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.