Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Doprava na Letiště Amsterdam (AMS)

Shiphol, en.wikipedia.orgLetiště Schiphol (AMS) patří k nejfrekventovanějším aeroportům v Evropě. Je to křižovatka vnitroevropských a zaoceánských linek. Základnou je především pro domácí leteckou společnost KLM, ale slouží i pro mnoho dalších přepravců, kteří mohou využívat celkem šesti ranvejí a výstavba sedmé se připravuje. Velikostí se toto letiště řadí na čtvrté místo v Evropě. Najdete jej necelých 20 km od Amsterodamu směrem na jihozápad. Raritou je, že je postaveno nejníže na světě, jelikož se nachází v průměru asi čtyři metry pod hladinou nedalekého moře.

 

Nejnovější atrakcí pro cestující i návštěvníky letiště Schiphol je obrazárna a letecké muzeum Aviodome, kde tvoří exponáty letadla a vrtulníky.

 

Library, en.wikipedia.orgLetištní knihovna


Doprava do Amsterdamu

Budova letištního terminálu je rozdělena na několik částí označených písmeny od A až po H. Části A a B jsou určeny pro odbavování cestujících v rámci Schengenského prostoru. Tranzitní prostor letiště je stavebně propojen. Pro dopravu na letiště a zpět do centra Amsterdamu slouží hlavně vlakové nádraží umístěné v podzemní části terminálu. Odtud se vlakem můžete dostat nejen do metropole, což trvá cca 15 minut, ale i do všech větších nizozemských měst.

 

 

Letecké spojení: Praha (PRG) - Amsterdam (AMS) zabezpečuje např aerolinka Easyjet za zhruba 2 700 Kč (zpátěční letenka), spoje vyhledejte na portále Skypicker

Autobusové spojení: nabízí např. dopravce Student Agency, cesta trvá 14 hodin.

Vlakové spojení: ČD do Amsterdamu s přestupem v Berlíně, většinu možnosti najdete ve vyhledávači spojů Idos.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!