Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Doprava na pražské Letiště Václava Havla (PRG)

Letiště Praha , www.radicestujeme.euV případě, že se chystáte například na dovolenou, můžete využít i osobní automobil a dopravit se sem po rychlostní silnici R7. Nemáte-li ovšem zrovna po ruce nikoho ochotného, kdo by vás na letiště odvezl, bude zapotřebí se uchýlit ke službám MHD.

Naštěstí se v tomto směru Praha chová velmi vstřícně a na Letiště Václava Havla vás tak přepraví hned několik možných spojů.

První a asi nejschůdnější variantu reprezentují autobusy, a to v první řadě v podobě těch běžných. To může být buď linka 119 Letiště Praha - Nádraží Veleslavín (trasa metra A), která jezdí v intervalu pěti až dvaceti minut. Doba jízdy potom trvá zhruba sedmnáct minut. Nebo linka 100 Letiště Praha - Zličín (trasa metra B), ta má interval zhruba sedm a půl minuty až třicet minut, cesta vám potom zabere cca šestnáct minut.

 

 

Další alternativu představuje linka 191 Na Knížecí/Anděl (metro B) – Letiště. U ní počítejte s intervalem pěti až třiceti minut a jízdní doba činí jednapadesát minut.

 

PID

 

Také se cestujícím nabízí dedikovaný spoj, který se jmenuje Airport Express. Speciální linka s nízkopodlažními autobusy zajišťuje přímé spojení. To jezdí pravidelně v intervalu třiceti minut. Během období léta se pak intervaly ještě zkracují. Potřebujete-li se dostat na letiště, můžete toto spojení využít v době od 6:30 do 22:00 hodin, ve směru opačném pak mezi 5:30 a 21:00 hodin. Navíc lze také cestovat ranním spojem v 5:30 hodin. Na cestu si vyhraďte třicet tři minut. Zde musíte počítat s tím, že ohledem ceny jízdného neplatí běžný tarif PID.

Airport Express navazuje na spoje RegioJet, které vás odvezou do hlavního města. Zastávky linek jsou u Terminálu 1 a Terminálu 2 – před příletovou halou. Přijet sem lze též se zvýhodněnou jízdenkou vlak + letiště a současně můžete tak i ušetřit.

V případě, že preferujete zejména pohodlí, využijte také služeb taxi. Za garantované ceny zde působí FIX TAXI a AAA Radiotaxi.

 

Letiště (PRG)

 

Dálniční napojení letišť v ČR

 

 

Čtěte také:

Kam můžete letět z letiště Praha (PRG)? Přehled destinací.

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.