Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Banja Luka (BNX)

Foto, en.wikipedia.orgJmenuje se oficiálně Banja Luka International Airport, známo je rovněž jako Mahovljani Airport a nachází se na severovýchod od stejnojmenného města, druhého největšího v Bosně a Hercegovině.

Provoz zahájilo v roce 1971, původně jako letiště určené pouze vnitrostátním letům. Ač nejprve spíše okrajové, citelně jeho význam vzrostl po bosenské válce za nezávislost. To vznikla Republika srbská a Banja Luka se fakticky stala jejím hlavním městem. Pro civilní leteckou dopravu oficiálně otevřelo roku 1997. 

Foto, en.wikipedia.orgCitelné modernizace se dočkalo hlavně před návštěvou tehdejšího papeže Jana Pavla II. v roce 2003. Významný rozkvět pro ně znamenal dál rok 2010, tehdy došlo ke zrušení vízové povinnosti pro bosenské občany cestující do Schengenského prostoru.

Dnes tu působí pouze Air Serbia, srbská národní letecká společnost, ostatní dopravci svou činnost ukončili. Za loňský rok aerolinky přepravily necelých dvacet tři tisíc cestujících.

 

 

 

 

Web: banjaluka-airport.com

Adresa: Mahovljani, 78250, Bosna a Hercegovina

 Odlety a přílety


Kde leží? Mapa, openstreetmap.org

BNX

Trasa letu z Prahy, s jedním přestupem v Bělehradě, přehled letů na Kiwi.com


    Ubytování v Banja Luka přes booking.com

Banja Luka

Banja Luka

 

 

Mohlo by vás zajímat: Seznam letišť v Bosně a Hercegovině na Wikipédii

en.wikipedia.org

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.