Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Dakar (DKR)

Foto, en.wikipedia.orgSprávný název zní Léopold Sédar Senghor International Airport, získalo ho v roce 1996 na počest prvního senegalského prezidenta. Předtím neslo označení podle města Yoff, v jehož blízkosti se nachází. To leží na sever od hlavního města Senegalu Dakaru.

Jde o letiště sloužící civilní přepravě i vojenským účelům.

V loňském roce jím prošly již téměř dva miliony cestujících a je schopno pojmout rovněž velké dopravní letouny jako Airbus A340.

 

 

Ještě v roce 2007 přitom čelilo poměrně ostré kritice coby nikterak bezpečné, v následujících letech ovšem prošlo výraznou proměnou.

Historie letectví na tomto místě započala během druhé světové války, tehdy tvořilo důležitý bod pro americkou armádu. V budoucnu ho má nahradit nově vznikající letiště, kapacitně lépe vyhovující a schopné odbavit asi tři miliony osob. Nicméně termín otevření se několikrát posouval, naposledy to mělo být už v roce 2014, budoucnost má tedy zatím spíše nejasnou.

 

Kde tento aeroport leží? Mapa

Adresa: Dakar, Senegal

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org, Google mapa

 

   Odlety a přílety, místní čas, počasí přes Flightradar24.com

Dakar

 

Ubytování v městě Dakar na portále booking.com

Dakar

Dakar hotely


Lety z Prahy do Dakaru, příklad cen

Výběr letenky

Dakar - trasa letu

Trasa letu z Prahy s jedním přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com

 

 

 


 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.