Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Edmonton (YEG)

Foto, en.wikipedia.orgEdmonton International Airport je primárním pro oblast Edmonton Capital Region. Nachází se ve vzdálenosti přibližně šestadvaceti kilometrů jihozápadně od předměstí kanadského Edmontonu.

Co do rozlohy se stalo největším v zemi a co do provozu pátým nejvytíženějším v osobní dopravě, přičemž pro přepravu nákladní se využívá rovněž.

V loňském roce jím prošlo bezmála osm milionů cestujících, kterým nabízí nyní cesty do hned jednapadesáti destinací. Jedním z nejvýznamnějších je pro aerolinku WestJet, která provozuje šestačtyřicet letů denně do sedmadvaceti lokalit.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgLetiště začalo fungovat už roku 1960. První terminál otevíral o tři roky později, v provozu je dodnes. V sedmdesátých letech prožilo poměrně rychlý růst, období následujících patnácti let znamenalo krizi. Tu překonalo a mezi lety 1998 a 2005 si prošlo nákladnou rekonstrukcí, která zahrnovala i výstavbu dalšího terminálu. Další expanze proběhla mezi lety 2009 a 2013, ta obnášela rozšíření terminálu.

 

 

Kde leží? Mapa

Mapa - openstreetmap.org

 

Web: http://flyeia.com

Webkamera z aeroportu

 

Foto, en.wikipedia.org

 

       
    Přílety/Arrivals Odlety/Departures
       

Mapa

Trasa letu z Prahy, s jedním přestupem v Londýně, rezervace letenek na webu Kiwi.com

 

Ubytování v tomto městě přes booking.com

Booking

Edmonton

 
               Mohlo by vás zajímat: 300 největších letišť světa
 

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.