Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Omaha (OMA)

Foto, en.wikipedia.orgPlný název zní Eppley International Airport a leží zhruba pět kilometrů na severovýchod od Omahy, což je největší město středozápadního amerického státu Nebraska.

V této oblasti také reprezentuje letiště suverénně největší, přepraví přibližně desetkrát více cestujících, jen loni to znamenalo skoro čtyři miliony dvě stě tisíc osob.

Létá se odsud do více než dvacítky destinací, od loňského roku však neprobíhají žádné lety mezinárodní. Mimo to slouží rovněž pro nákladní přepravu. Proslulo dokonce jako poměrně oblíbená lokalita filmařů, zahrálo si v několika snímcích.

 

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Oficiálně pod svým názvem začalo fungovat na sklonku padesátých let, jinak ovšem historie letectví v této oblasti sahá mnohem dále, první úspěšný let zde lze datovat dokonce do roku 1910. V roce 2015 padlo definitivní rozhodnutí ohledně plánů na poměrně rozsáhlou modernizaci, která má skončit v roce 2017 a přijít by měla na více než sedmdesát milionů dolarů.

 

Kde tento aeroport leží? Mapa

Adresa: 4501 Abbott Dr, Omaha, NE 68110,  Spojené státy americké

Web: www.flyoma.com

Odlety a přílety přes flightradar24.com

 

Letenky z Prahy do Omahy

Omaha

Trasa letu z Prahy se dvěma přestupy, přehled a rezervace letenek na webu Kiwi.com

 

Ubytování ve městě Omaha, stát Nebraska

Booking.com

Omaha hotely

 


Mohlo by vás zajímat:

Letiště v USA

Přehled států v USA

Rychlost dopravních letadel

 


 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.