Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Osijek (OSI)

Foto, en.wikipedia.orgOsijek Airport leží situováno asi dvacet kilometrů na jihovýchod od Osijeku, což je čtvrté největší chorvatské město a zároveň středisko Slavonie.

Nyní má jednu asfaltovou dráhu, ta díky svým rozměrům je schopna pojmout i velká letadla, a jeden terminál o rozloze 1300 m², dokáže proto odbavit asi dvě stě až čtyři sta cestujících za hodinu, což představuje tedy přibližně sto až sto padesát tisíc ročně. Poslední dostupné údaje pak hovoří o více než dvaceti devíti tisících osob za loňský rok.

 

 

 

Primárně je ovšem konstruováno pro potřeby dopravy nákladní, a to díky svojí výhodné geografické poloze.

Dnes zde působí čtveřice leteckých společností, létá se do deseti destinací, provoz v posledních letech neustále narůstá. Ještě před několika lety se mohlo pyšnit dvěma desítkami letů za rok, nyní se mu předpovídá slibná budoucnost, do konce roku by na tom mohlo být lépe než Záhřeb. Nejnověji se připojil roku 2016 národní letecký dopravce Croatia Airlines, který zde provozuje sezónní lety.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

 Web: www.osijek-airport.hr

Adresa: Vukovarska ul. 67, 31207, Klisa, ChorvatskoOdlety a přílety na flightradar24.com

Kde leží? Mapa

 


Jak se sem dostaneme?

Letenky z Prahy do Osijeku na Kiwi.com

Osijek

 

 

Kde složit hlavu?

Ubytování v Osijeku přes booking.com

Osijek

Osijek

 


*Autor úvodní fotky  - By Dtom (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Chorvatsku

 

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.