Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Podgorica (TGD) v Černé hoře

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o mezinárodní letiště, které byste v Černé Hoře našli přibližně dvanáct kilometrů od centra metropole, po níž dostalo svůj název Podgorica – Golubovci. Jde o jedno ze dvou letišť patřících k hlavnímu městu.

V dnešní lokalitě vzniklo v roce 1961, ačkoli počátky historie civilního letectví jako takového musíme datovat dokonce o něco dříve, již do roku 1928.

Původně však sloužilo ryze účelům vojenským, civilní provoz přišel později. Vzletovou a přistávací dráhu dosud s leteckou základnou sdílí.

 

 

Citelné škody utrpělo především během druhé světové války, nicméně dokázalo toto období překlenout. Aktuálně je základnou pro národní leteckou společnost Montenegro Airlines a charterového dopravce Di Air a působí tu i celá řada dalších aerolinek, například Adria Airways či Ryanair  (seznm leteckých dopravců, operujících na tomto aeroportu).

 

Podgorice trasa letu

 Podgorica (TGD), přehled letú z Prahy (PRG) na Kiwi.com


 Web:www.montenegroairports.com

Odlety a přílety

Seznam destinací


Foto, cs.wikipedia.org

 

Jakmile se Černá Hora mohla stát samostatným státem, rozmach zaznamenala i letecká doprava. A s ní také letiště, neboť dosavadní stav byl zcela nevyhovující. Roku 2006 tak mohl slavnostně přivítat první pasažéry i zdejší nový terminál. Ten stávající si v následujících třech letech prošel důkladnou rekonstrukcí.

 

Kde tento aeroport leží? mapa

 

Ubytování v Podgorice přes portál booking.com

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!