Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Podgorica (TGD) v Černé hoře

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o mezinárodní letiště, které byste v Černé Hoře našli přibližně dvanáct kilometrů od centra metropole, po níž dostalo svůj název Podgorica – Golubovci. Jde o jedno ze dvou letišť patřících k hlavnímu městu.

V dnešní lokalitě vzniklo v roce 1961, ačkoli počátky historie civilního letectví jako takového musíme datovat dokonce o něco dříve, již do roku 1928.

Původně však sloužilo ryze účelům vojenským, civilní provoz přišel později. Vzletovou a přistávací dráhu dosud s leteckou základnou sdílí.

 

 

Citelné škody utrpělo především během druhé světové války, nicméně dokázalo toto období překlenout. Aktuálně je základnou pro národní leteckou společnost Montenegro Airlines a charterového dopravce Di Air a působí tu i celá řada dalších aerolinek, například Adria Airways či Ryanair  (seznm leteckých dopravců, operujících na tomto aeroportu).

 

Podgorice trasa letu

 Podgorica (TGD), přehled letú z Prahy (PRG) na Kiwi.com


 Web:www.montenegroairports.com

Odlety a přílety

Seznam destinací


Foto, cs.wikipedia.org

 

Jakmile se Černá Hora mohla stát samostatným státem, rozmach zaznamenala i letecká doprava. A s ní také letiště, neboť dosavadní stav byl zcela nevyhovující. Roku 2006 tak mohl slavnostně přivítat první pasažéry i zdejší nový terminál. Ten stávající si v následujících třech letech prošel důkladnou rekonstrukcí.

 

Kde tento aeroport leží? mapa

 

Ubytování v Podgorice přes portál booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu - Podgorica

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.