Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště San Salvador (SAL)

Foto, cs.wikipedia.orgOficiálním názvem Monseñor Óscar Arnulfo Romero International Airport, předtím známé jako Comalapa International Airport, je mezinárodní letiště vzdálené asi padesát kilometrů od San Salvadoru, hlavního města stejnojmenného přímořského státu ve Střední Americe.

Ve státě se jedná o nejvytíženější letiště a ve Střední Americe o hned třetí nejrušnější. V současnosti ročně přepraví více než tři miliony cestujících. Slouží coby uzlové letiště pro Avianca Airlines a národního dopravce Veca Airlines.

Foto, cs.wikipedia.orgJeho vznik můžeme datovat do roku 1970, tehdy nahradilo již zastaralé a kapacitně nevyhovující Ilopango International Airport. Samo si ovšem muselo mezi lety 2012 a 2015 projít rozsáhlou modernizací, neboť se již krátce po rekonstrukci v devadesátých letech ukázalo, že opět trpí přetížením a svého maxima v podobě dvou milionů osob dosáhlo roku 2006, původně bylo dimenzováno dokonce na pouhých čtyři sta tisíc.

 

Web: www.aeropuertoelsalvador.gob.sv

Odlety a přílety přes Flightradar24, místní čas

Kde leží? Mapa

 

Letenky z Prahy

SAL

Trasa letu z Prahy se dvěma přestupy, přehled tarifů na Kiwi.com


Kde složit hlavu na noc?

Ubytování v San Salvadoru na booking.com

Booking.com

San Salvador

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.