Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Salvador (SSA)

Foto, en.wikipedia.orgOficiální název zní poněkud komplikovaněji: Salvador-Deputado Luís Eduardo Magalhães International Airport. Dostalo jej v roce 1998 na počest vlivného politika. Slouží brazilskému městu Salvador da Bahia, metropoli státu Bahia, která se nachází na postu dokonce třetího největšího města v zemi. Od centra ho dělí vzdálenost asi osmadvaceti kilometrů. Využíváno je jak pro civilní, tak i pro vojenské lety, základnu zde má Brazilian Air Force.

Foto, en.wikipedia.orgK založení letiště došlo roku 1925. Se jménem to bylo složitější, poprvé proběhla změna roku 1955 a návrat k dnešnímu označení se ve své době neobešel bez kontroverze, a dokonce někteří usilovali o to zase jej zrušit. V roce 1941 prošlo kompletní přestavbou a nebyla to poslední modernizace.

Zcela nový terminál otevřel roku 1998, aby nahradil ten dosavadní, již zastaralý. Po svém otevření doznal dalšího rozšíření, kompletní podobu tak získal až rokem 2000. Pojmout může až šest milionů cestujících ročně, což reflektuje potřeby letiště, které zaznamenává v posledních letech výrazný nárůst provozu.

Kde najdeme tento aeroport? Mapa

 Web aeroportu

Foto, en.wikipedia.org

Odlety a přílety plus místní čas

 

Letenky z Prahy

SSA

Trasa letu z Prahy do Salvadoru s přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Kde složit hlavu na noc?

Ubytování v městě Salvador da Bahia na booking.com

Salvador

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.