Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Savannah (SAV)

Foto, en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Savannah/Hilton Head International Airport. Jde o civilní a zároveň vojenské letiště. Našli byste jej asi třináct kilometrů severozápadně od Savannah, což je město v Georgii, tedy v jednom z amerických států.

Pro tuto oblast představuje současně nejvytíženější komerční letiště, přepravilo přes dva miliony osob. Slouží také jako ústředí pro Gulfstream Aerospace, amerického výrobce letadel, který se zaměřuje především na obchodní proudové letouny.

Počátky letecké historie lze na tomto místě datovat do roku 1929. Do roku 1940 pak první zmínky o letectví vojenském. Taková situace vyžadovala postavit letiště nové. Získalo tehdy tři dráhy, těsně před dokončením jej převzalo letectvo a využívalo až do konce druhé světové války.

 

 

Rok 1958 znamenal výstavbu nového terminálu a v šedesátých letech se dočkalo dalšího rozšíření. Tento terminál byl v roce 1994 nahrazen modernějším. Poslední výrazná rekonstrukce zde skončila roku 2007.

Flightradar24.com

 

Mapa

Odlety a přílety

 

Letenky z Prahy můžete rezervovat přes Kiwi.com

Trasa letu z Prahy se dvěma přestupy

 

 Web: savannahairport.com

 

Ubytování v blízkosti tohoto aeroportu přes booking.com

Hotely ve městě Savannah

Savannah

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v USA

 Přehled států v USA

 

 

 

 

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.