Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Tucson (TUS)

Foto, en.wikipedia.orgOficiálním názvem Tucson International Airport je veřejné civilní a vojenské letiště. Patří pod Tucson, největší město v jižní Arizoně. Od jeho centra se nachází ve vzdálenosti zhruba třináct kilometrů jižně.

Ve státě se jedná o druhé největší letiště, vzdor tomu však neslouží přímo coby základna žádné letecké společnosti. Loni přepravilo téměř tři miliony dvě stě tisíc osob.

Historie letectví se začíná psát už rokem 1910 a roku 1919 se v těchto místech otevřelo vůbec první letiště ve vlastnictví města v  USA.

 

 

První komerční lety odstartovaly rokem 1928, o dva roky později zde svou činnost zahájila pošta. Až po válce se definitivně přesunulo do stávající lokality.

 

Poloha aeroportu, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

V roce 1963 byl otevřen nový terminál a letiště získalo svoje dnešní pojmenování.

V osmdesátých letech došlo rekonstrukcí ke zdvojnásobení jeho kapacity. Další expanzí prošlo roku 2005 a závěr aktuální modernizace se plánuje na příští rok.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Kde aeroport leží? Mapa

Web: www.flytucson.com

Odlety a přílety

 

Mapa

Trasa letu z Prahy s jedním přestupem ve Stockholmu, letenky rezervujte na Kiwi.com

 

Ubytování v městě Tuscon na booking.com

Tucson

 
           Mohlo by vás zajímat: 300 největších aeroportů světa
 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.