Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Winnipeg (YWG)

Foto, en.wikipedia.orgJeho oficiální jméno zní Winnipeg James Armstrong Richardson International Airport, zkráceně je známo názvem města v kanadské provincii Manitoba, v němž se nachází. Mezinárodní letiště představuje pro celou lokalitu důležité centrum letecké dopravy a současně si drží status jedenáctého nejrušnějšího v zemi, ročně jím projdou více než tři miliony sedm set tisíc cestujících.

Slouží jako uzlové pro Calm Air, dále také pro Perimeter Airlines Purolator, která tu rovněž pro svou činnost využívá vlastní menší terminál, a pro nákladního dopravce Cargojet, stěžejním se stalo též pro WestJet.

Otevřelo už roku 1928, roku 1958 bylo přejmenováno a další změnu absolvovalo roku 2006, to dostalo název, který nosí dosud.

 

 

Původní terminál vznikl roku 1964, v osmdesátých letech prošel následně rozšířením. Práce na novém započaly v roce 2007, výstavba probíhala ve dvou fázích, otevíral se roku 2011. Jako vůbec první terminál v zemi dostal LEED certifikát, tedy ten označující budovu ekologicky šetrnou.

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky: JPark99, creative commons

 

Kde ho najdeme? Mapa

Web: www.waa.ca

Aktuální odlety a přílety

Flightradar24: dnešní odlety a přílety

 

Letenky z Prahy

Winnipeg - trasa letu

Trasa letu z Prahy s dvěma přestupy

Letenky z Prahy do Winnipegu přes portál Kiwi.com


Kde složit hlavu v okolí?

Ubytování ve Winnipegu přes portál booking.com

Winnipeg ubytování

Winnipeg ubytování

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky: JPark99, creative commons

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.