Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Slovinské Mezinárodní letiště Jože Pučnika v Lublaňi (LJU)

Foto, cs.wikipedia.orgPlný název zní Mezinárodní letiště Jože Pučnika a je odvozen od slovinského politika. Ten dostalo oficiálně v roce 2007. Jiné označení je také Brnik, podle vesnice Zgornji Brnik, na jejímž území se nachází. Od hlavního města jej dělí něco přes dvacet kilometrů.

Jde především o sídlo Adria Airways, což je slovinská národní letecká společnost. Mimo ní tu působí i několik zahraničních. Oficiálně otevřelo roku 1963, první pravidelné lety započaly o rok později. Novinka nahradila letiště Polje, tehdy vůbec první civilní na území státu, které svému účelu sloužilo od roku 1933.

Během roku 2010 si prošlo výraznou rekonstrukcí, která jej na krátký čas kompletně uzavřela. Druhá fáze plánované expanze se měla realizovat v roce 2013, nicméně byla prozatím odložena. Bude zahrnovat výstavbu zcela nového terminálu, jež měl být dle původních plánů dokončen už loni.

Do roku 2020 se rovněž severně od letiště chystá realizace Aeropolis Ljubljana, rozsáhlého komplexu s prostorami obchodními, logistickými, kongresovými a hotelovými.

 

Letecké spojení Praha - Lublaň zajišťuje Adria Airways, přehled letů na Kiwi.com

Výběr letenky

Trasa přímého letu z Ruzyně do Zgornji Brnik a zpět


Web: www.lju-airport.si/sl

 

Foto, cs.wikipedia.org

Letecký pohled


Kde leží? mapa

Aktuální odlety a přílety


Ubytování v blízkosti aeroportu přes booking.com

LJU

 


 

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled slovinských letišť zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.