Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Terminály a letový řád Letiště Václava Havla

PRGNa samém počátku svojí historie po otevření roku 1937 mělo terminál jeden. Dnes jich Letiště Václava Havla používá celkem šest.

První se značí nyní jako T1 a zajišťuje odbavení pro lety do oblastí mimo Schengenský prostor, tedy pro ty, kde probíhá nutná kontrola dokladů při překračování státních hranic. Druhý se využívá naopak pro lety v jejich rámci a otevřel se oficiálně v záři 2005, ačkoli plného zpřístupnění se dočkal až o rok později, významně tehdy napomohl k navýšení kapacity letiště.

Menzies Aviation a Skyport se jmenuje dvojice terminálů, které slouží přepravě nákladní. Našli byste je severovýchodně od T1 a T2, někdy se jim také souhrnně říká Terminál Sever. To proto, že na letišti se také nachází Terminál Jih, tedy staré budovy. Ty ovšem dosud fungují, jde o Terminál T3 General Aviation pro soukromé a charterové lety a Terminál T4 Military, který je určen VIP letům, letecké taxislužbě a letům všeobecného letectví.

 

PRG


Novinky letového řádu

Mapa destinací a letový řád

Přílety a odlety


Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.