Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Dobrodružná dovolená ve východních Čechách

Pokud přemýšlíte nad tím, že začnete poznávat krásy tuzemska, vyrazte do východních Čech s nádhernou přírodou i bohatým kulturním programem. Stejně tak na vás čeká celá řada pamětihodností a nepřijdou zkrátka ani vaše ratolesti, pro které jsou připraveny rozmanité atrakce. V následujících řádcích vám prozradíme, na co vás východní Čechy jednoznačně nalákají.

 

Během jednoho dne toho moc nestihnete, a proto si prvně zarezervujte ubytování. Penziony ve východních Čechách jsou různého charakteru, přičemž většina z nich je přizpůsobená i dětem.

 

Litomyšl

Dominujícím prvkem Litomyšle je jednoznačně romantický renesanční zámek, který se dokonce dostal na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Stejně tak se projděte i samotným historickým centrem. Objednat si můžete i penzion v Litomyšli, a tak budete rovnou bydlet ve městě, které bylo dokonce vyhlášeno prvními českými lázněmi ducha.

 

Hradec Králové

Pokud vás láká spíše penzion v Hradci Králové, rozhodně neprohloupíte. Podmaní si vás svou krásou monumentální budova Muzea východních Čech. Stejně tak na vás čeká Obří akvárium s velkým podvodním tunelem, secesní vodní elektrárna Hučák a další. Vzhledem k tomu, že městem protéká řeka Labe, můžete vyrazit na vyhlídkovou plavbu na malé parní lodi.

 

Pardubice

Co si představíte, když se řeknou Pardubice? V první řadě perník, a potom i dostihy. Pardubice se rozprostírají na soutoku řek Labe a Chrudimky a chlubí se nádherným historickým centrem. Vyrazit můžete i do okolní přírody, protože Pardubice jsou obklopeny listnatými lesy a loukami. Vidět jednoznačně musíte renesanční pardubický zámek s Východočeskou galerií.

 

Východní Čechy si jednoznačně zamilujete, protože jsou pestré. Objednejte si penziony na Penzion.cz, kde najdete ubytovací zařízení po celé České republice.

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.05.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.