Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dovolená v muslimských zemích: Jaké jsou její výhody?

DovolenáZejména Egypt a Tunisko, potažmo ostrov Djerba, jsou už mnoho let žádanými destinacemi, v nichž spousta našinců s oblibou tráví dovolenou. Řadíte se mezi ty, kteří ani v jedné z těchto prosluněných afrických zemí dosud nebyli a kteří netuší, v čem vynikají? V tom případě čtěte dál.

Čisté a hezké pokoje

Egypt, v němž se můžete zahřát v průběhu celého roku, i Tunisko mají mnoho společného. Místní hotely jsou vesměs na bezvadné úrovni, pokoje jsou hezky a prakticky zařízené, každý den pečlivě uklízené. Zásoba čistých ručníků – to je to poslední, co byste si sem měli přivézt! Tady vám ručník automaticky vymění zpravidla každé dopoledne.

 

Spousta skvělého jídla a pití

Prostorné hotely v Egyptě a Tunisku se vyznačují také velkými a útulnými restauracemi. Nadstandardní kapacita ovšem není jejich hlavní předností. Tou je výtečná a pestrá gastronomie! Ve většině případů se můžete těšit na švédské stoly plné dobrot, které budete mít možnost ochutnávat dosytosti. Neznáme žádného turistu, jenž by po návratu z dovolené v těchto končinách tvrdil, že trpěl hladem a žízní. Naopak – vaší jedinou starostí bude nejspíš marná snaha zapnout kalhoty...

Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org

Tradiční tuniská kuchyně


Moderní aquaparky

Především děti a teenageři si přijdou na své na toboganech, skluzavkách a dalších atrakcích, které na ně čekají v aquaparcích a vodních světech. Ty v Egyptě i Tunisku přibývají doslova jako houby po dešti. Pokud se vám zrovna nebude chtít koupat v moři (většina pláží je písčitá a s pozvolným vstupem do moře) nebo v hotelových bazénech, můžete zajít právě sem. Nudit se tu nebudou ani mnozí dospěláci!

 

Památky i přírodní unikáty

Máte-li rádi historii, památky a také fascinující přírodní lokality, pak jistě víte, že ani v jedné z těchto zemí nebudete v tomto ohledu strádat. Na Djerbě lze spatřit nejstarší synagogu v Africe, nazvanou El Ghriba, dále největší středomořskou krokodýlí farmu v proslulém Djerba Explore Parku, jehož součástí je taktéž světově proslulé muzeum Lalla Hadria a skanzen řemesel Djerba Heritage.

 

Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org

Krokodýlí farma - Djerba

Na tuniské pevnině neunikne vaší pozornosti Ksar Ouled Soultane nedaleko Tataouine ani krásná oáza Ksar Ghilane na Sahaře, odkud lze naprosto ideálně pozorovat hvězdy na obloze. Příjemným zpestřením dovolené je i návštěva troglodytího obydlí ve vesnici Matmata, solného jezera Chott El Jerid, horských oáz Chebika a Tamerza či trhu v Gabes.

A Egypt? Zejména letovisko Marsa Alam si zamilují obdivovatelé podmořských krás, zkrátka všichni ti, co holdují potápění a šnorchlování. Po stopách historie se můžete vydat například v Edfu, kde stojí jeden z nejzachovalejších chrámů široko daleko. Dále si nenechte ujít město Luxor, chrámy v Karnaku, Memnonovy kolosy, Údolí králů, chrám královny Hatšepsut či starobylé městečko El Quseir. Fajnšmekři samozřejmě neopomenou návštěvu pyramid v Gíze a muzea v Káhiře.

 

Potápění v Egyptě

Potápění v Egyptě

 

Zábava v poušti

Nemalou část území Egypta a Tuniska tvoří poušť. Této skutečnosti by byla škoda nevyužít. Jízda na velbloudu, v džípu nebo na terénní čtyřkolce? To tady není žádný problém! Zkušení a ochotní průvodci se postarají o to, abyste se nemuseli ničeho bát a soustředili se jen a pouze na bohaté zážitky, které na vás čekají téměř na každém kroku!

 

Poušť v Tunisku

Poušť v Tunisku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.