Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Drachenwand

DrachenwandDrachenwand (v překladu Dračí stěna) je ne moc obtížná via ferrata na atraktivní kopec Drachenstein (1 060 m. n. m.) v  Rakousku. Obtížnost je značena jako C/D. Nachází se u jezera Mondsee, kde se dá i koupat a z vrchu je na něj krásný pohled. Nástup zabere 20 minut, výstup 2 hodiny a sestup 80 minut.

Parkování je zde velmi jednoduché. Hned po příjezdu do vesničky St. Lorenz vás navádějí ukazatele, na parkoviště přímo pod horou, takže nabízí krásný výhled na to, co vás čeká.

 

 

 

Přístup pod stěnu od parkoviště trvá asi 20 min.. Navádí vás tam ukazatel od hospůdky, není možné se ztratit, cesta je velmi dobře značená. Cestou půjdete kolem kapličky, kde je možné se při cestě nahoru, ale i dolů občerstvit, přejdete mostík a pak už jdete po kamenech přímo pod ferratu, kde je připravena lavička na nasazení helmy, sedáku s ferratovým setem, rukavic apod.

 

Drachenwand

 

Na začátků výstupu vás čekají dva žebříky za sebou, a pokud jdete v čase, kdy je více vody, může vás čekat překračování vodopádu. Následují celkem lehké části, kde je poměrně hodně míst k odpočinku avšak z dobrého důvodu. Otvírá se vám pohled na jezero s pozadím dalších hor a okolní vesničky, které vypadají, jako by byly strategicky postavené do různých obrazců. Následuje výběr trasy. Kdo půjde vlevo, dostane se na nejobtížnější části této ferraty. Kdo se vydá vpravo, čeká ho krásný přechod po lanovém mostě „mezi dvěma skalami“ a na druhé straně možnost posezení na lavičce dalo by se říci „ve vzduchu“. Následuje trochu obtížnější část. Nakonec se obě cesty spojí a vás čeká už jen závěrečný pochod a lehký výlez na samotný hřeben, kde můžete mít pocit, že lezete po zádech draka. Pak už se dostáváte k závěrečnému kříži, odkud máte výhled na parkoviště.

 

Drachenwand

 

Sestup vede po klasické turistické stezce pro ty, kteří nechtějí lézt. Je velmi dobře značen a nabízí další zajímavou podívanou. V některých úsecích je cesta zajištěna lanem nebo žebříkem, ale není potřeba se jistit, stačí použít jako zábradlí. Na začátku samotného sestupu je tzv. „okénko“ nebo dračí díra, kterou je krásný výhled do údolí. Další pasáže jsou klasické, o něco níže se nabízí pohled na ty, kteří teprve lezou nahoru. Sejdete o něco níže a můžete se vyfotit u vodopádu. Poté vás opět čeká výstup nahoru a pak trochu obtížnější část sestupu, kdy je na cestě plno štěrku a dá se lehko uklouznout. Sestup končí u stejné kapličky, jako jsme začínali.

 

Drachenwand

 

Tato ferrata není nic pro náročného lezce. Řadí se mezi ty lehčí, avšak je to nádherný zážitek co se týče výhledu a zajímavostí. K dračí díře se totiž váže legenda o místní ženě, která měla velmi zlou povahu, proto si ji odnesl čert, který však nezvládl přelet přes skalní stěnu a vyboural s ní okno, které je tam dodnes.

Autor: Erika Novotná

 

 

logo

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.