Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Druhá vlna koronaviru nemusí zastavit cestování. Pojištění do zahraničí je však velice důležité

Mnozí z nás si v posledních desetiletích zvykli svobodně cestovat po celém světě. Drtivá většina Čechů jezdí minimálně na letní dovolenou do některého ze zahraničních přímořských letovisek, skupiny přátel i rodiny vyrážejí v zimě na lyžařské pobyty do rakouských nebo italských Alp, případně do dalších horských oblastí s kvalitními sjezdovkami a zázemím. A jsou mezi námi i dobrodruzi, kteří procestovali exotické končiny křížem krážem. Pandemie koronaviru ovlivnila životy lidí na celém světě. A těch, kteří si bez výletů za hranice České republiky nedokáží život představit, obzvlášť.

Lze vyrazit na hory či na adventní trhy do zahraničí i během druhé vlny koronaviru?

V současné době plné nenadálých změn lze jen těžko predikovat, jak se situace vyvine za několik týdnů či dokonce měsíců. Nejen v Česku jsou opatření související s pandemií koronaviru vydávána v předstihu maximálně několika dnů; na druhou stranu drtivá většina států nechává obyvatelům čas na to, aby se na nová pravidla stihli připravit. Vzhledem k nadcházející sezóně respiračních onemocnění nelze počítat s tím, že by lyžování nebo návštěva adventního trhu probíhaly stejně jako v minulých letech. Téměř všude bude nutné dodržovat rozestupy, na mnoha místech budou povinné roušky, případně rezervace vstupenek předem. Nicméně k úplnému omezení turismu a dalším drastickým ekonomickým restrikcím pravděpodobně žádný z hojně navštěvovaných států nepřistoupí, i když některé budou vyžadovat negativní test na koronavirus.

 

 

Sjednat si cestovní pojištění online má celou řadu výhod

Jaké pojištění do zahraničí vybrat na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pokud možno některé cestovní pojištění koronavirus, které dokáže minimalizovat rizika i v případě, kdy je nutné několik týdnů nebo měsíců předem naplánovanou dovolenou přesunout, případně dokonce zrušit. A pojištění do zahraničí by měl mít i každý, kdo vyrazí na jediné odpoledne na adventní trhy do Německa či Rakouska. V současné době je nejlepší sjednat cestovní pojištění online. A jaké vybrat? To pravé pomůže najít cestovní pojištění srovnání na Top–Pojištění.cz.

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.09.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.