Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Důležité sportovní vybavení na kolo, bez něhož se pořádný cyklista neobejde

Cyklistika dnes suverénně patří k nejoblíbenějším volnočasovým sportovním aktivitám, v naší zemi se jí věnují miliony lidí. Ať už vyjíždíte jen na krátké projížďky v okolí svého bydliště, nebo máte raději delší výlety třeba i na několik dní, rozhodně byste se před jízdou měli pořádně vybavit.

   
   

Oblečení

Kromě kola, o němž ale nyní nebude řeč, je zcela jistě zásadním prvkem to, co si na sebe před jízdou oblečete. Stále lze vidět cyklisty, kteří mají klasické kraťasy či dlouhé kalhoty a obyčejné triko. To však není praktické ani pohodlné. Už po pár minutách jste zpocení, nevhodné oblečení vám rovněž snadno způsobí otlačeniny. Proto volte vždy speciální a kvalitní cyklistické oblečení.

Dres na kolo bývá tenký, prodyšný, zároveň dokáže zajistit dostatečné prohřátí těla, pokud se na jízdu vydáváte v chladnějším počasí. V létě a za pěkného počasí lze využít kraťasy na kolo, jinak spíše doporučuji volit delší modely kalhot, vždy však musejí dokonale přiléhat k nohám, aby nehrozilo, že se zamotají do řetězu.

 

 

Rukavice na kolo

Velmi praktickou pomůckou jsou dále rukavice na kolo. Oceníte je hlavně při delších výletech, neboť bez nich by vám brzy začaly na prstech a dlaních vznikat otoky a otlačeniny, což pak téměř znemožňuje další jízdu, neboť nejste schopni řádně udržet řídítka v požadovaném směru, natož stisknout brzdy.

Batohy pro cyklo túry

Při cyklistických túrách ještě nezapomeňte na speciální batohy na kolo. Klasický batoh není uzpůsobený jízdě na kole, jeho popruhy vám mohou lehce spadnout z ramen a rázem máte zaděláno na velký problém, který mnohdy končí úrazem v důsledku pádu z bicyklu. Batohy na kolo jsou mnohem těsněji připnuté k tělu. Navíc mají preciznější a přiléhavější zádovou konstrukci. Použít se rovněž dají cyklistické ledvinky, jež se hodí spíše pro kratší výlety na kole.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.09.2021


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.