Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Eurowings dále expandují směrem na jih. Od října přidávají lety na Madeiru

Kolín nad Rýnem/Bonn, 4. května 2017 – Eurowings pokračují v expanzi a od konce října nabídnou lety z Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem/Bonnu do Funchalu na Madeiře. Tento portugalský ostrov, kterému se jinak také přezdívá „Ostrov věčného jara”, leží 740 kilometrů západně od marockého pobřeží a jen kousek severně od Kanárských ostrovů.

 

Z Kolína nad Rýnem/Bonnu budou Eurowings na Madeiru létat každou sobotu, lety z Düsseldorfu jsou plánovány na neděle. Na trasu společnost nasadí Airbus A320. Lety je možné rezervovat už nyní na internetových stránkách www.eurowings.com, případně prostřednictvím aplikace EurowingsApp.

 

Centrem turistického ruchu ostrova je hlavní město Funchal. Nabízí spoustu možností ubytování, restaurací a barů, které potěší zejména vyznavače bohatého nočního života. Cestování po Madeiře je jednoduché díky dobré infrastruktuře, na sousední ostrov Porto Santo je možné se dostat letecky nebo trajektem.

 

O zajímavosti rozhodně není nouze ani v samotném Funchalu. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout třeba katedrálu Sé, kostel Nossa Senhora do Monte, kde je pohřbený poslední rakouský císař Karel I., nebo městský trh plný ovoce, zeleniny, ryb, ale i suvenýrů a květin. V městské čtvrti Monte, která se tyčí přímo nad centrem Funchalu, se vyplatí zajet do tropické botanické zahrady. Zpátky do města je pak možné se dostat jízdou v proutěném košíku, což je místní adrenalinová specialita.

 

Mezinárodní letiště ve Funchalu už několik týdnů nese jméno po portugalském fotbalistovi Christianu Ronaldovi.

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.