Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Flotila ČSA se rozrostla o nový letoun

ČSAČSA budou moci od nynějška využívat nový stroj. Turbovrtulový ATR 72 najde uplatnění hlavně na kratších evropských trasách.

 

 

 

Nový letoun ve flotile ČSA

Dvoumotorový turbovrtulový úzkotrupý dopravní letoun pochází z dílny italsko-francouzské společnosti Aerei di Trasporto Regionale (Avions de Transport Régional, ATR). Výroba tohoto typu se nyní realizuje ve francouzském Toulouse, kde společnost navíc úzce spolupracuje i s dalším hráčem na trhu – firmou Airbus. Jde v podstatě o zvětšenou variantu modelu ATR 42.

 

ČSA

 

ČSA přírůstek do své flotily získaly od dánského dopravce Jet Time. Stroj si česká společnost tedy pronajala, a to na dobu čtyř let. Jeho prvním provozovatelem byly Azerbaijan Airlines, v jejichž službách fungoval do roku 2013.

Stroj byl vyrobený v roce 2008 a než začal sloužit potřebám ČSA, prošel si samozřejmě generální opravou. Do konce týdne by se na něm měly objevit firemní barvy české společnosti a formálně bude rovněž zapsán v tuzemském obchodním rejstříku.

Během pátku nebo o víkendu si ho současně už budou moci vyzkoušet první cestující. Letadlo by mělo absolvovat první komerční let. Pravděpodobně se tak stane na lince z Prahy do Itálie.

 

ATR 72

ATR 72

ČSA

 

Další doklad pozitivního vývoje výsledku hospodaření

K dnešnímu dni tedy ČSA má k dispozici celkem už osmnáct letadel, z toho deset proudových a osm vrtulových. Což je dobrá zpráva, vzhledem k tomu, že v uplynulých letech se flotila naopak zmenšovala. Důvodem příznivého vývoje je především vyšší poptávka po letecké dopravě i vyšší obsazenost letadel. Tento fakt dokládají i čísla. Za rok 2016 přepravila 2,26 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst ve výši dokonce 13 %. ČSA v souvislosti s tím samozřejmě též zaznamenala vyšší zisky. Ty činily v loňském roce po zdanění celkem 241 milionů korun. To je v porovnání s rokem 2015 o 8 % více.

Na zvýšený zájem dopravce reaguje také širší nabídkou letů. V průběhu léta by tak měly přibýt linky do Aarhusu, Lisabonu, Verony, Malmö či Keflavíku.

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.