Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Folgarida - Marilleva

HoryAlpy, azurová obloha a zázračné počasí, při němž můžete lyžovat téměř v tričku a přitom se na většině sjezdovek drží perfektní sníh, to všechno je rozsáhlé lyžařské středisko Folgarida - Marilleva na severu  Itálie. Respektive, jedná se o dvě propojená střediska.

 

 

 

Co lze očekávat

Vězte, že si zde na své přijde každý. Od začátečníků až po ostřílené lyžaře. Naleznete zde modré, červené i řadu černých sjezdovek a každá má své specifikum, něco, čím vám je nebo není sympatická. Téměř jako by každá měla svou vlastní náladu a charakter.

S vleky se tu téměř nesetkáte, zato sedaček je tu skutečně požehnaně, od dvoumístných až po šestimístné. Ve Folgaridě je dokonce úsek, kde jsou nainstalovány dvě sedačky na jeden sloup. Svezete se tu ale i kabinou.

 

 

Jízdu si občas můžete zpestřit tím, že si vyzkoušíte jeden z připravených slalomů. Ale neměli byste s tím příliš otálet. Netrvá to totiž ani tak dlouho a kolem branek se vytvoří velmi hluboká koryta, takže jen stěží můžete jet trasou, jakou chcete.
Jendou za čas se tu dá narazit i na nějaký ten skokánek a pokud si chcete vyzkoušet pružnost nohou, stačí jen na chvilku vybočit ze sjezdovky a svézt se na boulích pro lyžařské školy.

Díky velkému množství sjezdovek a různých traverz a přejezdů se rozhodně nebudete nudit. Když dobře naplánujete trasu, můžete jezdit celý den a nesjet žádnou sjezdovku dvakrát. Maximálně po cestě domů.

S občerstvovacími zařízeními jsou na tom tady také velice dobře. Když přejíždíte z Masteliny do Folgaridy, u výstupu z lanovky je výborná pizzerie s úžasným výhledem na panoramata. A to zdaleka není jediná možnost se osvěžit nebo najíst. U některých restaurací si lze dokonce vypůjčit lehátko.

Z nejvyššího bodu Monte Vigo se lze dostat do dalšího střediska - Madonna di Campiglio, které se od Folrgaridy a Marillevy liší tím, že místo stromů a lesíků kolem sjezdovek jsou jenom holé pláně a skály.

 

Na co si dát pozor

Musíte každopádně počítat s tím, že se to tu jen hemží lyžařskými školami a školkami, které se nedrží pouze na "hřištích". Občas je kvůli nim nějaká ta sjezdovka (většinou modrá) uzavřena. To by ani tolik nevadilo. Když máte ale smůlu a natrefíte na školu v akci, poznáte ji bezpečně, žáci mají barevné vestičky a instruktoři modré kombinézy, snažte se co nejrychleji ujet, protože její objíždění je velmi obtížné. Pokud ji potkáte ve frontě na lanovku, je velmi pravděpodobné, že vyfasujete jednoho žáka do dvojice a budete mu muset nahoře pomoct vystoupit.

Červená sjezdovka č. 23, která vede do Marillevy 1400 bývá v odpoledních hodinách silně rozbitá, plná muld a rozbředlého sněhu, protože právě tudy se většina lyžařů vrací domů. Při zhoršené viditelnosti se může stát i dost nebezpečnou.

 

 

Ubytování

Možností k ubytování je tu nepočítaně. Od hotelů, přes různé apartmány až po možnost pronájem chaty. Můžete bydlet přímo u svahu nebo kousek dál, či dokonce až dole v Marillevě nebo ještě pod ní v městečku Mezzana. Do centra dění, odkud si můžete vybrat, kam vyrazíte, vás dovezou kabinové lanovky.

 Ubytování v této lokalitě

Zkrátka a dobře, lyžuje se tu báječně, dýchá skvěle a vůbec je tu celkově moc dobře. Mohu s klidným svědomím doporučit každému, komu nevadí strávit celý den na svahu.

 

Hory

Hory

Hory

Hory

Hory

 

logo

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.