Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Akvitánie - nejúrodnější francouzský kraj

Bývalý francouzský region Akvitánie se skládal z pěti departmentů: Dordogne, Gironde, Landes, Lot-et-Garonne a Pyrénées-Atlantiques. Region se nacházel na jihozápadě  Francie u Atlantského oceánu a patřil mezi nejúrodnější regiony v zemi. Značnou plochu zabíraly  vinice a orná půda.

 

 

        Oblast Akvitánie, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Příznivý je kraj i pro turisty a výletníky. Na své si přijdou horolezci, cyklisti a milovníci pěší turistiky. Nedaleké Pyrenejské pohoří je výzvou pro každého nadšeného sportovce. Pokud rádi krotíte vodní živly, vydejte se prozkoumat divokou krásu řeky Garonne, která je dlouhá 647 km.

 

Bodeaux – chlouba Akvitánie

Jedním z největších měst regionu je přístavní město Bordeaux. Obchodní a univerzitní město, které se může pyšnit bohatou historií, je jedním z nejznámějších vinařských klenotů Francie. Oblast Bordeaux je proslulá výtečnými víny, stejně tak jako významným leteckým a technologickým průmyslem. Historické jádro města, společně se starým přístavem, je od roku 2007 součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Město Bordeaux bylo dokonce Karlem I. Velikým pasováno na hlavní město Akvitánie. Poté se ale neubránilo útokům anglických vojáků a nějakou dobu bylo pod anglickou nadvládou. Dnes můžete ve městě obdivovat gotickou katedrálu sv. Ondřeje z 11. století a památník Girondů, připomínající popravu Girondinů, kteří se zasloužili o vydání slavné Deklarace lidských práv z roku 1789.

 

 

 

Aktivní dovolená v Akvitánii

Akvitánie se pyšní přístupem k oceánu, širokými pásmy pláží, jezery, městy s bohatou historií a zachovalou dobovou architekturou, horami, kopci a úrodným venkovem. Všudepřítomné vinice, různorodost místní krajiny i rozlehlost regionu dělají z Akvitánie ideální destinaci pro zvídavé návštěvníky, kteří rádi tráví dovolenou aktivně.

Při návštěvě nezapomeňte navštívit také města Mont-de-Marsan, Pau a Perigueux.

Autor: Hanka Bártová

 

 

     
 

Letecké spojení v Akvitánii zajišťuje Letiště Bordeaux (BOD) , další aeroporty - přehled zde.

 
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.