Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

Glastonbury

en.wikipedia.orgKdyž farmář Michael Eavis v roce 1970 pořádal na svém statku v Somersetu rockový festival pro 2000 lidí, lístek stál jednu libru a hlavním šlágrem byla skupina T-Rex, to netušil, že se z něj časem vyklube největší letní hudební a divadelní mejdan v Anglii.

Web: www.glastonburyfestivals.co.uk

Po čtyřech desetiletích se každoročně do Worthy Farm na Glastonbury Festival sjíždí přes 100 000 fanoušků hudby, kteří se tu baví za každého počasí - červnové slejváky v posledních letech proměňují festival v třídenní bahenní koupele.

 

en.wikipedia.org

   Autor fotky: Gina Goarin, wikimedia creative commons

 

Glasto se podle mnohých odchýlil od svých hippie kořenů, at’ už vysokými cenami vstupenek, moderními bezpečnostními opatřeními či dokonce řádnými záchodky, ale přes nános současné komerce a přes hvězdy, které tu vystupují, je tu stále cítit původní „alternativní“ duch Glastonbury - v obrovském stanovém městečku, v kavárnách s vegetariánským občerstvením či ve stanech s menšími scénami.

 

en.wikipedia.org

Pohled na malé anglické město Glastonbury. Co je tu k vidění? Najdete tady ruinu kláštera z roku 712, který zanikl v 16. století a kostel Jana Křtitele z 15. století. Hlavní událost?  Kousek odtud, u vesnice Pilton, se každoročně koná hudební festival Glastonbury.

 

en.wikipedia.org

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.