Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Gruzie – severovýchodní kout země

Kavkazské země, především Gruzie, se stávají oblíbenou destinací turistů, a to nejenom těch, kteří prahnou po adrenalinovém dobrodružství. Není se čemu divit. Kavkaz, to jsou nádherné hory, malebná kamenná stavení, okouzlující příroda, pohostinní lidé a výtečná gastronomie z čerstvých surovin.

 

Gruzínské hory mají co nabídnout

Kdo se vypraví do Gruzie, v drtivé většině nevynechá hory. Nejoblíbenější oblastí je v současnosti pravděpodobně Svanetie, dokonce je tolik navštěvovaná, že v mnohém již připomíná evropské Alpy - odpovídají tomu nejenom stále se rozrůstající hotelové komplexy, ale bohužel také ceny.

 

 

Naopak nejodlehlejším horským území je Chevsuretie, kde se jakoby zastavil čas a dosud se lze setkat s dávnými zvyky, které se stále praktikují. Příjemným kompromisem mezi těmito dvěma oblastmi je Tušetie.

 

 

Tušetie – místo, kam se v zimě nedostanete

Toto hornaté území, se nachází při hranicích s Čečenskem a Dagestánem. Tušetie je ale známá především kamennými strážními věžemi, které byly vybudovány již ve středověku, a to kvůli obraně před intenzivními nájezdy ze sousedních zemí. Asi nejslavnějším místem, kde můžeme tyto věže spatřit, je vesnice Omalo ležící v samotném centru oblasti.

 

 

Většina Tušetie je chráněná, v tamních lesích je se lze setkat s kamzíkem, kozorožcem, medvědem, vlkem či rysem. Pastviny jsou v létě plné ovcí, ale většina pastevců drsnou zimu přečkává v pohostinnějších nížinách, jen ti nejotrlejší zůstávají po celý rok. V zimě je totiž celá oblast zcela odříznutá od okolního světa. Přístupovou cestu tvoří horská silnice vedoucí přes průsmyk Albano, která zdolává značné výškové rozdíly, v zimním období je ovšem úplně nesjízdná. Mimochodem, bez ohledu na roční období, se tato trasa v některých zdrojích objevuje na seznamu 10 nejnebezpečnějších silnic světa.

 

 

 

 

 

 

   
       

                               Svanetie - perla Kavkazu

   

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Včera Wizzair slavnostně otevřel novou linku z Prahy do Kutaisi

Sedm nových linek do Gruzie spustí maďarský Wizzair

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.