Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Albánie

Foto, en.wikipedia.orgTirana je hlavním a současně též největším albánským městem teprve od roku 1920. Předtím roli metropole plnil Drač, vůbec nejstarší město v zemi. Leží asi pětadvacet kilometrů od pobřeží Jaderského moře a svému geografickému umístění v podstatě vděčí i za nynější status.

Byť osídlení místa lze datovat až do dob nejstarších, na významu nabyla Tirana až s vyhlášením nezávislosti, když tzv. první balkánská válka vyústila v ustanovení autonomního státu v roce 1912, země se tehdy stala samostatným knížectvím.

 

Kde město leží? Mapa

Foto, en.wikipedia.org

 

Odhaduje se, že aktuálně má Tirana reálně asi sedm set tisíc obyvatel, byť oficiální statistiky hovoří o mnohem nižším počtu. Dnes se stala moderním městem, kam se soustředí průmysl celé Albánie a také střediskem vzdělanosti. V centru můžete čekat obchody i restaurace jako v jakékoli jiné evropské metropoli, okrajové části jsou však stále poměrně zanedbané.

Nenašli byste tu ani tolik významných kulturních památek jako například v Praze, asi nejzajímavější je z tohoto hlediska budova národního muzea.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Nabídka ubytování v Tiraně přes portál booking.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: FuckaSnitch

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Letiště Tirana (TIA)

 

Doba letu do Tirany

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.