Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Gruzie

Foto, en.wikipedia.orgTbilisi status coby metropole nezávislého státu získalo sice teprve roku 1995, ale má za sebou už poměrně dlouhou historii, k založení došlo již v pátém století našeho letopočtu. Vůbec první stopy osídlení pocházejí ale z dob ještě dřívějších.

Foto, en.wikipedia.orgVzniklo na rozhraní Evropy a Asie na březích řeky Kura a jeho poloha na něm zanechala stop v podobě specifické atmosféry. A ani působení socialismu mu nedokázalo tak zcela změnit tvář, původní historický ráz si staré město uchovalo a obdrželo proto v roce 2007 dokonce i zápis na seznam UNESCO.

Na protějším břehu řeky byste našli další kulturní zajímavost, Katedrálu Nejsvětější Trojice, moderní chrám dostavěný teprve roku 2004.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Tbilisi (TBS)

 

Gruzie se mohla začít vzpamatovávat z následků sovětské okupace až po roce 1989. Tbilisi zažilo rozkvět od roku 2003 a v současnosti si drží post významného centra průmyslu, zejména toho strojírenského a textilního, s téměř milionem a půl obyvatel. Dopravu zastupuje především metro a nedaleké letiště. Tramvaje a trolejbusy byly v nedávných dobách nahrazeny autobusy, a to z důvodu nižší ceny.

 

 

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

                             Kde město leží? Mapa,  Ubytování v Tbilisi přes booking.com

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: MHMuaini


Mohlo by vás zajímat:

Wizzair spustí novou linku z Prahy do gruzinského Kutaisi. Zpáteční letenky pořídíte i za méně než tisíc korun

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Tbilisi?

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.