Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Hybrid na LPG? Proč ne !

Zpráva byla převzata z www.lpg.cz

Ekologie v automobilovém průmyslu získává v červenci 2009 nový impuls. Automobilka Hyundai hodlá uvést do prodeje první hybridní vozidlo s LPG.

Elantra LPI je prvním automobilem na světě s hybridním pohonem spalujícím zkapalněný plyn (LPG) a také prvním světovým modelem, v němž byla použita baterie s lithiovo-polymerovými články. Elantru LPI HEV bude pohánět spalovací motor série Gamma o objemu 1.6. Její elektrický motor zabezpečí výkon 15 kW. Hybridní kombinace tomuto modelu umožní výrazně snížit emise CO2 (pouze 103 g/km) a zároveň fantasticky zredukovat i ostatní produkované emise (až o 90%)!

Cena hybridu bude samozřejmě vyšší než u tradičního modelu, ale podle všech předpokladů by se tato investice měla majiteli vrátit již po dvou letech provozu. Evropané si na tento technologický a zejména ekologický bonbónek budou muset bohužel chvíli počkat. Prvním trhem, kde se zmiňovaná Elantra LPI objeví, bude domovina výrobce, tedy Korea. V budoucnosti je plánován vývoz hybridu i do zemí, kde mohou řidiči běžně tankovat LPG té nejvyšší kvality. Koncern Hyundai poskytne další podrobnosti v průběhu tohoto roku.

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!