Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Hybrid na LPG? Proč ne !

Zpráva byla převzata z www.lpg.cz

Ekologie v automobilovém průmyslu získává v červenci 2009 nový impuls. Automobilka Hyundai hodlá uvést do prodeje první hybridní vozidlo s LPG.

Elantra LPI je prvním automobilem na světě s hybridním pohonem spalujícím zkapalněný plyn (LPG) a také prvním světovým modelem, v němž byla použita baterie s lithiovo-polymerovými články. Elantru LPI HEV bude pohánět spalovací motor série Gamma o objemu 1.6. Její elektrický motor zabezpečí výkon 15 kW. Hybridní kombinace tomuto modelu umožní výrazně snížit emise CO2 (pouze 103 g/km) a zároveň fantasticky zredukovat i ostatní produkované emise (až o 90%)!

Cena hybridu bude samozřejmě vyšší než u tradičního modelu, ale podle všech předpokladů by se tato investice měla majiteli vrátit již po dvou letech provozu. Evropané si na tento technologický a zejména ekologický bonbónek budou muset bohužel chvíli počkat. Prvním trhem, kde se zmiňovaná Elantra LPI objeví, bude domovina výrobce, tedy Korea. V budoucnosti je plánován vývoz hybridu i do zemí, kde mohou řidiči běžně tankovat LPG té nejvyšší kvality. Koncern Hyundai poskytne další podrobnosti v průběhu tohoto roku.

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.