Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Irský město Kilmallock

Foto, en.wikipedia.orgDnes nevelké městečko na jižní hranici Hrabství, zhruba 45 km jižně od Limericku, patřilo ve středověku mezi tři největší irská města.

Ještě v 19. století byl Kilmallock popisován jako tiché a vznešené opevněné město plné opuštěných klášterů, hradů a kamenných domů.

 Vzhledem ke své poloze, mimo hlavní komunikace, stojí dnes trochu mimo turistický zájem. Městu dominuje hrad John’s Castle z 15. století s dvacetimetrovou strážní věží a širokou obloukovou vstupní branou.

 

 

Foto, en.wikipedia.org

Nedaleko hradu se rozkládají ruiny bývalého dominikánského kláštera, kterému vévodí východní stěna se zachovaným obrovským pětidílným oknem.

Klášter pochází z 13. století, o sto let později přibyla vysoká zvonice a později jižní strana kláštera. Z původního opevnění města se dochovala jedna z pěti bran - Blossom Gate ze 16. století.

 

Kde město leží? Mapa

 

Ubytování v Kilmallocku na portále booking.com

Booking.com

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

   

Jak se dostat do Irska?

   

Seznam letišť v Irsku

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.