Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sanremo, město na Květinové riviéře

Sanremo je malebné  italské město a turistické letovisko na takzvané Květinové riviéře, na severozápadě Itálie.

Známé je především z důvodu Festivalu italské písně, který se tu obvykle koná na přelomu února a března, a který byl zároveň inspirací pro evropskou hudební soutěž Eurovize.

 

 


 

      Středem tohoto přímořského města je náměstí Piazza Eroi Sanremesi, jehož atmosférou se můžete kochat ve stínu palem a pomerančovníků, a poté se vydat ke starému přístavu. Odtud jsou dováženy ryby do většiny místních restaurací a je vzdálen již jen několik stovek metrů. Samotné centrum se pak nachází v okolí přístavu.

 

 

   Mapa - openstreetmap.org

 

      Příhodná poloha, kdy je díky zátoce Sanremo chráněné před chladným podnebím, zajišťuje sezonu takřka po celý rok. Letovisko je oblíbené také kvůli svému kasinu Municipale di Sanremo, které se nachází ve středu města, v honosné budově navržené francouzským architektem Eugènem Ferretem. Poprvé bylo toto centrum hazardu otevřeno již na počátku roku 1905.

 

  Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Sanremo Royal
Cena na noc pro dva -  2 150 Kč
  Tip na hotel: Ca' De Angiolina
Cena na noc pro dva - 2 400 Kč
  Tip na hotel: Hotel Rio
Cena na noc pro dva - 2 500 Kč


 

Historická atmosféra

      Není to však jen kasino, kam můžete vyrazit. Město se pyšní několika parky v čele s Giardini Marsaglia, kam můžete v létě zajít na některý z pravidelných festivalů, ale také bohatou historií s množstvím památek, jako je například románský kostel San Siro pocházející z 12. století či ruský ortodoxní kostel San Basilio, který je pro toto území neobvyklou až exotickou stavbou. Vyniká především svými cibulovými báněmi, z nichž prostřední se tyčí až 50 metrů nad zemí.

Za návštěvu stojí ale také městské muzeum, které naleznete na hlavní a zároveň nejelegantnější ulici Corso Matteotti. Už samotná budova muzea je zajímavostí, jelikož původně pochází z 15. století a pyšní se fasádou v barokním stylu. V neposlední řadě je také třeba zmínit Teatro Ariston. Jde o divadlo a zároveň i kino, které bylo poprvé otevřeno již v 70. letech minulého století.

 

      Na menší výlet se můžete vydat na horu Monte Bignone, která se tyčí téměř 1300 metrů nad mořem a skýtá nádherný pohled na riviéru. Pokud by se vám však taková menší výprava nezdála z nějakého důvodu zajímavá, máte možnost využít lanovku, která vás na vrchol vyveze.

 

 


 

Kam za jídlem

      Stejně jako v jiných italských městech a letoviscích i zde se setkáte s vyhlášenou italskou kuchyní, jenž stále láká mnoho turistů. Jak je známo Italové si umí užívat života a jeho nedílnou součástí je právě jídlo. Z toho důvodu tu nalezneme poměrně velké množství tradičních restaurací jako je například La Siesta, kde si můžete vybrat z široké nabídky mořských plodů a kde se také nabídka mění dle ročního období. Další restaurací, která stojí za zmínku je Pizzeria Il Pirata, která se nachází přímo na pobřeží a tedy s výhledem na moře.

 

      Po výtečné večeři či obědě je již jen čas se zastavit v některé v místních gelaterií, kde si můžete vybrat z nespočtu druhů zmrzlin. Obzvláště dobře chutná při procházce přístavem, při západu  slunce.

Autor: Eva Klásková

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Travel Lifestyle, San Remo

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.