Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak poznat kvalitní půjčovnu aut, když potřebujete vůz na cesty?

Ne vždy má člověk k dispozici vlastní automobil. Snadno se může stát, že se vám vaše vlastní auto porouchá a je třeba ho dát do servisu, případně vůbec žádné vozidlo nemáte, přestože jste vlastníky řidičského oprávnění. Co pak dělat, když potřebujete jet někam na delší vzdálenost, potažmo si zkrátka jen chcete nějaký čas užívat řízení automobilu? Rozhodně není zapotřebí investovat stovky tisíc korun do nového auta, stačí si vyřídit jeho pronájem v autopůjčovně. Při výběru konkrétní společnosti je ale vhodné si dát pozor na několik aspektů.

 

 

 

Recenze a hodnocení

Moderní doba přináší zcela nové možnosti, jak si ověřit kvalitní firmu, s níž hodláte spolupracovat, respektive se máte stát jejími zákazníky. Proto rozhodně není na škodu využívat internet k tomu, abyste si zjistili, zda má daná autopůjčovna dobré hodnocení mezi ostatními klienty. V tomto směru například velmi dobře vychází renomovaná autopůjčovna Praha – Taggart. Na portálu firmy.cz má už kolem 380 hodnocení za pět hvězdiček, což značí vysokou spokojenost zákazníků. Google pak v recenzích eviduje dokonce více než tisíc tři sta hodnocení s pěti hvězdičkami.To značí, že se zmíněná půjčovna aut v Praze těší značné popularitě.  A je to pravděpodobně hned z několika důvodů.

Počet najetých kilometrů a stáří auta

Důležitým znakem, který u uvedené autopůjčovny Taggart Praha nechybí, je stáří vozidel. Nikdo si samozřejmě nechce půjčovat auto, které za sebou bude mít najeto stovky tisíc kilometrů a bude hrozit, že se po cestě porouchá, případně rovnou rozpadne. Obecně tedy platí pravidlo, že by kvalitní půjčovna měla nabízet vozidla s minimálním stářím. Půjčovna aut Praha Taggart má ve svém portfoliu automobily, jež mají najeto průměrně jen kolem 18 tisíc kilometrů a jejich stáří je cca 9 měsíců. Proto se na vypůjčené vozidlo můžete plně spolehnout, vždyť zmíněný počet ujetých kilometrů často nemají ani nové vozy, protože před prodejem procházejí určitým procesem zajetí.

Poplatky a pojištění

Nesporným bodem, na který je nutné při vypůjčení vozidla hledět, jsou samozřejmě náklady a různé poplatky navíc. Všímejte si kupříkladu toho, zda v rámci smlouvy máte zahrnuté komplexní pojištění vozidla. Často na tuto záležitost lidé při pronájmu vozidla zapomínají. Poté se diví, že jim při dopravní nehodě či nějaké závadě na automobilu vzrostou náklady, neboť si opravu musejí platit ze své peněženky. Taggart autopůjčovna Praha v tomto ohledu garantuje, že veškeré náklady, jež jsou spojené s provozem automobilu, jeho údržbou a pojištěním, hradí sama, vy tak platíte pouze jednu částku, v níž už jsou uvedené prvky zahrnuté. Nemusíte se bát ani situace, kdy se vám vůz na cestách porouchá. Firma vám okamžitě dodá náhradní automobil, abyste mohli v rámci smlouvy i nadále cestovat bez omezení.

Doba pronájmu

Mnohé společnosti, které se zabývají pronájmem vozů, si zakládají na dlouhodobějších pronájmech, jedná se tak spíše o hybrida mezi operativním leasingem a měsíčním pronájmem bez závazků.  Dobrá půjčovna aut vám je ale schopna zajistit vozidlo klidně na krátkou dobu, třeba když chcete jet na několik týdnů na dovolenou, máte před sebou delší pracovní cestu apod. Zde je vhodné uvést, že Taggart autopůjčovna Praha vás nijak neomezuje v tom, kam se s vypůjčeným vozidlem vydáte, pojištění je platné v rámci celé Evropy.

Nutné doklady

Některé společnosti vyžadují, aby klient neměl zápis v registru dlužníků, případně za určité období nezpůsobil žádnou dopravní nehodu apod., zkrátka si důkladně ověřují historii zákazníků. Taggart však nabízí krátkodobý i dlouhodobý pronájem aut, který je dostupný opravdu pro všechny. když máte platný doklad totožnosti a jste majitelem řidičského oprávnění, nic víc po vás zmíněná půjčovna aut v Praze chtít nebude.

Přistavení a odevzdání auta

Podstatnou záležitostí je rovněž přistavení vozidla. Leckdy si totiž musíte zajet přímo na pobočku půjčovny aut, což může být klidně několik desítek kilometrů, a to výrazně snižuje atraktivitu procesu zapůjčení vozidla. Taggart vám v rámci Prahy (stanic metra) přistaví vůz zdarma dle domluvy a v přesně stanovený čas. Totéž pak platí pro zpětné předání auta, až vám vyprší datum pro jeho užívání.

Způsob platby

V solidní autopůjčovně dnes má být samozřejmostí volba platby. Za pronájem vozidla máte mít možnost platit hotově, kartou, případně převodem z bankovního účtu. Vždy však musíte obdržet smlouvu, aby z ní bylo patrné třeba to, na jak dlouhou dobu si vozidlo půjčujete, potažmo kolik peněz vás vypůjčení automobilu stálo. Smlouvu si důkladně prostudujte, a to včetně bodů, jež se týkají pojištění auta a dalších náležitostí.

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.10.2021


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.