Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak se zabavit na letišti, aneb máme dlouhý přestup…

NudaPřestupy na letištích nejsou nic výjimečného. Někdy můžou lety celkem dobře navazovat, ale jindy je možné čekat několik jednotlivých hodin, ale i desítky hodin. Jak se zabavit na letišti, aby vám daná doba utekla co nejrychleji? ZAPARKUJTEULETISTE.cz pro vás mají několik užitečných tipů. 

 

Nakupujte 

Dnes v podstatě klasika. Hitem mnoha letišť jsou samozřejmě bezcelní zóny, které vám mohou nabídnout lákadla v podobě různorodého zboží. Pokud se podíváme na to, co se může vyplatit, lze do této kategorie zařadit například cigarety, stejně jako alkohol, ale stejně tak to mohou být také cukrovinky, nebo parfémy. Na velkých letištích je duty-free obchodů vždy poměrně velké množství a řada z nich má nonstop otevírací dobu. To znamená, že je jedno, v jakou denní nebo noční dobu přiletíte. Pokud se chcete podívat skutečně do všech, a to velmi důkladně, může vám taková činnost ukrátit třeba i více než hodinu vašeho času.

 

Nakupování

 

Dejte si něco k snědku 

Záleží na konkrétním letišti, jeho možnostech a jeho cenách. Například takové Letiště Václava Havla nabídne kromě klasických drahých restaurací i jídelnu, kde se najíte za běžné ceny. Takové možnosti mohou nabídnout i různá zahraniční letiště. Jednoduše si stačí přečíst různé cestovatelské průvodce a tipy, díky kterým budete vědět, kde takové místo hledat. Najít ale můžete třeba i řetězce rychlého občerstvení, kde lze nejenom posedět, ale kde se lze také najíst a napít za vcelku normální cenu. Pokud nebudete příliš řešit finance, je možné najít v podstatě jakoukoliv letištní kavárnu, nebo restauraci.

 

Svačina

 

WC, cigareta a relax 

Krátit čas vám může i klasické bloumání po letišti. Není sice aktivitou na delší přestupy, ale u těch kratších je volbou, která nezklame. Dojděte si v klidu na toaletu, běžte si zakouřit ven, nebo do kuřáckého boxu, nebo si najděte pohodné místečko, kde budete jenom tak sedět. Hlavně v noci je výběr ideálního místa velmi důležitý. Pokud se rozhodnete také pro spánek, měla by být snaha o obsazení sedačky prioritou. Jinak se vám stane, že budete muset spát na studené zemi.

 

Kouření

 

Máte notebook? Máte vyhráno 

Jasná volba v případě delších předstupů. Zjistěte si, zda letiště nabízí možnost zásuvek. Pokud ano, nemusíte řešit ani nabitou baterii. Notebook je možností, jak se můžete zabavit na dlouhé hodiny. Stačí mít k dispozici dostatečnou zásobu filmů nebo seriálů. Pohodlně se uvelebíte, zapojíte sluchátka, pustíte film a máte jistotu, že vám čekání uteče velmi rychle. Mnoho moderních letišť může nabídnout i internetové připojení, díky kterému lze surfovat po internetu, komunikovat na sociálních sítích, nebo zjišťovat zajímavosti o cílové zemi. Zde vám poslouží třeba i mobilní telefon, stejně jako se vám může hodit také tablet.

 

NTB

 

Co takhle poznávat? 

Záleží hlavně na poloze letiště, nebo na tom, jaké jsou předpisy dané země. Třeba londýnský Luton nebo Stansted jsou od centra vzdálena tak, že se ani nevyplatí nikam jet. V Dubaji zase prostor letiště nesmíte opustit. Pokud ale takto omezeni nejste, je možné si čas ukrátit poznáváním zajímavých míst města, kde jste aktuálně přistáli. V mnoha zemích se do něho dostanete za pár korun, díky MHD. Ideální volba hlavně v případě, kdy musíte na letišti čekat třeba i celý den a logicky hledáte nějakou plnohodnotnou výplň celého dne.

Co dodat na závěr? Že možností trávení volného času je hned několik a hodí se jak na pár hodin, tak i na celý den. Pokud se nudit nechcete, je ještě jedna dobrá volba. Ta souvisí s plánováním vašeho letu. A to tak, aby vám přestup vycházel skutečně ideálně, kdy si vyzvednete zavazadlo a už jenom zamíříte k odbavovací přepážce druhé letecké společnosti, která vás přepraví zase o kus dále, nebo až do vašeho cíle.

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.