Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jeden z největších bazénů světa

BazénÚctyhodný rozměr osmi set metrů na délku, rozloha osm hektarů a čtyřicet metrů hloubky z něj rozhodně nedělají žádné brouzdaliště, svého času si právem zasloužil i titul největšího bazénu na světě. Dnes se musí spokojit s druhou příčkou, zlato mu totiž sebrala umělá laguna nedaleko egyptského města Šarm aš-Šajch s rozlohou dvanácti a půl hektarů, která se nalézá asi tři kilometry od Rudého moře.

Našli byste ho v Chile, otevřen byl v roce 2006 a tvoří součást hotelového komplexu San Alfonso del Mar. Důvod, proč vznikl, je nasnadě: Teplota šestadvacet stupňů má především lákat koupání chtivé turisty, kterým jinak příslovečná pšenka na pobřeží Tichého oceánu moc nekvete. Plavci mají prostor velkorysý, bazén pojme 250 000 kubíků vody, která pochází z oceánu, ale projde si úpravou, vyčištěním a právě ohřátím.

Foto, en.wikipedia.org

Investice do něj byla ohromující dvě miliardy dolarů, každoročně jeho údržba spolyká další čtyři miliony, pochopitelně se stále bavíme o dolarech.

Foto, en.wikipedia.org

Už jste si někdy zkusili uplavat na jeden zátah kilometr? Pokud se bojíte pouštět se na delší trasy v moří či v řekách, můžete to vyzkoušet bez otočky v bazénu. Nedávno největší plavecká nádrž světa se nachází v Chile na pobřeží Pacifiku a je plněna přefiltrovanou mořskou vodou. Pro případ nepřízně počasí se zde nabízejí i kryté min pláže.

Ubytování v San Alfonso del Mar přes booking.com

Vložil/a: Daniel Česák 01.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.