Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jezero Konětopy

Původem se jedná o zatopenou pískovnu. Ta zde svou činnost ukončila v roce 1993 a našli byste ji mezi obcemi Dřisy a Konětopy na Mělnicku, nyní jde oficiálně o okres Praha-východ.

Jezera se tu nacházejí hned dvě, ke koupání se využívá větší z nich a celková plocha činí 0,063 km². V současnosti patří pod stejnojmennou společnost s ručením omezeným, která oficiálně vznikla roku 2003.

 


K rekreaci slouží také písčitá i travnatá pláž asi o délce kilometru a lokalitu si oblíbili rovněž  rybáři. Proslula hlavně mimořádně čistou vodou, v níž se začalo dařit také vzácným druhům rostlin a živočichů. Díky tomu se stala též vyhledávanou destinací pro potápěče.

Dnes ji aktivně využívají návštěvníci nejen z Prahy, ale i z okolí. Díky borovému lesíku poskytuje v horkých dnech rovněž přirozený stín. Areál má z části oplocení, k dispozici je zde veškeré zázemí. Smůlu ovšem mají majitelé psů. Čtyřnozí miláčci sem nově mají vstup zakázán pro předchozí zkušenosti s neukázněnými pejskaři.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 Mapa této destinace

Ubytování v této lokalitě přes booking.com

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.