Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Olomouc, Hradec či Letná

Poslední dva víkendy do konce prázdnin a navíc se zdá že bude i krásné počasí tento víkend. Jedinečná příležitost vyrazit na festival do Hradce Králové(pro milovníky Hip Hopu) nebo se podívat na kytičky do Olomouce či s dětmi na pražskou Letnou, kde bude několik divadelních scén, hudba a různé zajímavé stánky. Prohlídněte si náš přehlad akcí na tento sluneční víkend.

Brány výstaviště budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin.  Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty)  – 80 Kč, děti od 6 do 15 let  - 40 Kč, rodinné vstupné (2+1 až 4 děti) – 210 Kč. Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.
Vstupenky na výstavu můžete využít i v rámci akce "S plavkami na Floru" - při jejím předložení získáte v olomouckém akvaparku během konání letní Flory Olomouc 20% slevu na vstupném.


Hip Hop Kemp festival v Hradci Králové - 19.8.2010 - 21.8.2010

Devátý ročník jednoho z největších evropských hip-hopových festivalů představuje svůj pestrý line-up! Hip Hop Kemp 2010 letos přichystal rozmanitý program pro milovníky různých hip-hopových žánrů ze všech podstatných hip-hopových velmocí včetně domácích Čech a sousedních Slováků.
Každoročně se zde představuje přes 500 hudebníků, tanečníků, sportovců a dalších performerů z celého světa. Hlavní hvězdou festivalu je new yorský rapper Q-Tip. Člen legendárních A Tribe Called Quest, který se v hudební branži pohybuje přes 20 let.

Vstupné: 800 - 2400,- Kč - podle doby nákupu

Letní Letná – mezinárodní festival nového cirkusu a divadla - 18.8.2010 - 31.8.2010


Mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby, který se již dávno stal akcí celopražského významu. Výroba loutek, masek, malování, divadlo, zpěv, chůze na laně, žonglování, jízda na jednokolce…atp.
6. ročník festivalu nabídne opět bohatý divadelní program, představení a aktivity pro děti, ale i dospělí zde najdou místo k odpočinku i zábavě. Letní Letná bude patřit hlavně dětem, pohádkám a cirkusové škole - letní Letňák je název školy, kterou mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná nabídne dětem ve věku od šesti do 15 let. Pod vedením zkušených a kvalitních lektorů a pod dohledem profesionálního pedagogického dozoru je pro děti připraven pestrý program – výroba loutek a masek, malování, zpívání, žonglování. Co se děti naučí, využijí pak v závěrečném divadelním představení, které společně nacvičí. Škola bude fungovat každý den festivalu od osmi do 17 hodin.
Hlavní hvězdou večera, pro dospělé diváky, se stal francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André se svým novým představením na téma erotiky. Nečekejte však vulgární show - Didier André a Jean-Paul Lefeuvre, svérázní herci a klauni, svedou diváky svými nejsilnějšími zbraněmi, humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. Kromě souboru Atelier Lefeuvre & André nabídne festival řadu mezinárodních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek nebo aktivit pro děti a jejich rodiče.

Vstupné: 490,- Kč

pisekMezinárodní folklorní festival Písek 2010 - 18.8.2010 - 22.8.2010

XVI. ročník Mezinárodního floklorního festivalu bude hostit mnoho českých i zahraničních folklorních souborů.
Ze zahraničí závazně přislíbilo účast celkem sedm souborů: z Řecka Horeftiko Sigrotima – Agiu Vissarionos, z Číny soubor Shanghai Baoshan Red Leaf Folk Art, z Nového Zélandu "Whakaari Rotorua", Mexický soubor Hueyitlatoani, z Francie naši přátelé "Le Forestins", z Taiwanu naši oblíbení Taipei Grass Mountain Folk Orchestra a "Heimat- und Trachtenverein D´Trefflingtaler Schuhplattler" z Rakouska.Mezi tuzemskými soubory se představí domácí Písečan, Furiant z Českých Budějovic, Hanák z Troubek, FS Cifra z Uherského Hradiště a Žerotín ze Strážnice.

Mistrovství světa v rýžování zlata ve Zlatých Horách - 16.8.2010 - 22.8.2010

 

Zlaté Hory se stanou v roce 2010 pořadateli Mistrovství světa v rýžování zlata. Město Zlaté Hory vděčí za svou existenci středověkému dobývání zlata. Důležitým mezníkem historie bylo 13. století, kdy na ochranu zlatých dolů byl vystavěn mohutný hrad Edelštejn, pod nímž vznikla hornická osada Cucmantel (jeden z prvních názvů Zlatých Hor), která získala v roce 1306 městská privilegia.

Tradiční skotské slavnosti na Sychrově přivítají návštěvníky již po desáté -  20.8. - 21.8.

 
Každý, kdo touží po cestě do Skotska, má jedinečnou příležitost udělat si malou „generálku" na severu Čech. Od pátku 20. do soboty 21. srpna bude státní zámek Sychrov u Turnova již po desáté hostit festival Skotské hry.
Jubilejní ročník nabídne malé Skotsko uprostřed Evropy. Řinkot zbraní, zvuky dud, mohutní muži v kostkovaných kiltech zápolící s těžkou kládou či ohromnými kameny, vůně skotské whisky a tradičního pokrmu haggis - festival nabízí jedinečnou a neopakovatelnou zábavu pro celou rodinu. Brány zámeckého areálu se otevřou vpátek večer a akce skončí se sobotní půlnocí. Pořadatelé očekávají, že loňská návštěvnost, kdy na festival zavítalo na osm tisíc milovníků Skotska, bude letos ještě vyšší.
Jan Herget, zástupce VisitBritain vČeské republice, zve na akci: „Dvoudenní hry jsou tou pravou ochutnávkou Skotska. VEvropě není žádná další akce vtakovém rozsahu jako na Sychrově. Samozřejmě kromě samotného Skotska, kde vEdinburghu právě probíhá největší festival na světě! Přelom srpna a září je nejlepší čas knávštěvě této nádherné země."
Největším tahákem slavností jsou tradiční těžkoatletické soutěže. Poměřit si síly s profesionálními závodníky ze Skotska si mohou vyzkoušet i sami návštěvníci. Divácky nejzajímavější je hod kládou, která měří až sedm metrů a váží okolo 50 kilogramů, hod závažím do výšky a do dálky nebo přetahování lanem.
Připraveny jsou řízené ochutnávky několika druhů typické single malt a blended whisky.
Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny dětské soutěže, které jsou jen zjednodušenou verzí soutěží pro dospělé, atrakce, loutkové divadlo a další.
Akce se koná pod oficiálním patronátem Její Excelence Sian MacLeod, velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice. Generálním partnerem je britská národní agentura na podporu turismu VisitBritain a Klub přátel Skotska.
 
Pro další informace navštivte internetové stránky: www.skotskehry.cz a www.visitbritain.cz
 

SychrovVložil/a: 19.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.