Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Pražský jarmark a rozloučení s prázdninami

Tak jsme se dočkali posledního prázninového víkednu. Počasí je nejisté, ale všichni doufáme že nebude až tak zle abychom museli sedět doma. V různých městech bude probíhat rozloučení s prázninami pro větší tak i pro menší děti. Můžeme vyrazit na zámek Dobřichovice na ochutnávku vína nebo do Dětenic na festival středověké hudby. Rozhodně poslední prázdninový víkend by se měl vyžít.

Pražský jarmark - 26.8.2010 - 31.8.2010

VII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. I letos se v Praze sjedou umělci z Česka, Evropy, Asie či Latinské Ameriky.
Součástí Pražského jarmarku jsou kromě folklorního programu také ukázky starých lidových řemesel a nabídka specialit české gastronomie. Stánky se obsazují lidovými tvůrci, kteří předvádějí tradiční rukodělné práce: točení na kruhu, tkaní, vyšívání, zdobení kraslic, perníků, malování na skle, na hedvábí, háčkování, ruční výrobu šperků a bižuterie, píšťalek, svíček, drátování, soustružení, šití krojů, výrobu krojové obuvi, ozdob ze slámy, výrobků z juty, lýka, pletení korbáčů atd.

viniceVinařské slavnosti - 28.8. 2010  

Kromě ochutnávek mnoha druhů vín na návštěvníky čeká i kulturní program. Je připraveno několik hudebních vystoupení, pohádky pro děti. Večer zahrají dvě cikánské kapely Terne Čhave a Le čhavendár. Účastníky přijede pozdravit i císař Karel IV. v podání Vladimíra Čecha, který udělí titul Vinař roku 2010 a předá vítězi broušený pohár. Akce začíná v 10.00 

Kde:  Zámek Dobřichovice, Vítova 61, Dobřichovice

 

zamek-deteniceFestival středověké hudby  - 28.8.2010 -  11:00 - 17:00  


Středověké kapely a jejich doprovody soutěží o titul nejlepší kapely v zámeckém parku a staročeský jarmark.
Kde:  Zámek Dětenice 

Hotboard freestyle park openning  - 28.8.2010

 
Prázdniny se sice pomalu blíží ke konci, nicméně s otevřením školních bran otevírá konečně i Hotboard park, ve kterém můžete své oblíbené zimní sporty provozovat celý rok. 28.8.2010 od 10.00. Dejte sbohem prázdninám v nekonformním stylu-ride!
Kde:  koupaliště Džbán, Nad lávkou 672 5, Vokovice, Praha

RefuFest na statku - 28.8.2010 12:00   

 
V sobotu 28. srpna 2010 se promění prostředí statku v jihočeských Rakovicích v otevřený prostor, kde si podávají ruce rozmanité kultury z různých koutů světa a vzájemně se poznávají skrze veškeré lidské smysly. Druhý ročník multikulturního festivalu RefuFest na statku přiveze do Rakovic spoustu netradiční zábavy, skvělého cizokrajného jídla, řemeslných výrobků a hlavně cizinců, kteří návštěvníkům představí bohatou kulturu a zvyky svých domovských zemí.
Kde:  dvůr statku Rakovice

Cena:  dobrovolné
 

Hudba a tanec:
Terne Čhave (rom'n'roll), Allstar Refjúdží Band (world music), Ekvator (orientální taneční rytmy), Origami (fusion), Ziriab (tradiční arabská hudba), La Magia Del Flamenco (tanec, zpěv, kytara), Orchestr posledního dne (acoustic funk), Zukunft und die Lichter (acoustic pop-jazz), Joao Black Bboy (break dance), Častuška Blues (ruský folk)
Divadlo a film:
Divadlo Líšeň (Jezevec na borovici), Barevný děti (Čekárna - pohybově poetické představení), Kladenské divadlo, promítání dokumentů z festivalu Jeden svět

Dětské programy, infostánky cizokrajných zemí, Bazarety Berkatu, pochoutky z Ethnocateringu, rodinný flašinet Bondra a synové, výstavy, workshopy, výtvarná dílna

Ochutnávka národních jídel z různých koutů světa
 
 

Rozloučení s prázdninami 2010 v Nebušicích - 28.8.2010 14:00

  
Co vás čeká?

- celou akci bude provázet moderátor TV Nova Mirek Vaňura
- ukázka záchranářské a policejní techniky
- možnost vyzkoušet si první pomoc
- prezentace výrobců hasičského vybavení
- občerstvení
- překážková dráha pro děti
- a další pikantnosti z dobrodružného světa dobrovolných hasičů

Kde:  Praha

 

Vložil/a: 26.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.