Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o vákendu? Za vínem do Tábora nebo si zacvičit s kočárkem

Táborský festival vína

Termín akce: 15.3.2012 - 31.3.2012

Táborský festival vína je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech. Na letošním čtvrtém ročníku tituly utvrdí programem, kterého se zúčastní skutečně špička moravských a českých vinařů, degustátorů i sommeliérů. Festival nabídne během 17 dní 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi jsou například řízené degustace, tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně; sommeliérskou show, degustační minimum nebo ochutnávku pravých champagne a burgundských vín. To vše opět uzavře velká přehlídka vín v klubu Milenium, kam se již nyní přihlásilo 25 vinařů z ČR i zahraničí. Návštěvník tak dostane jedinečnou možnost ochutnat až 250 vzorků vína!

Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně

Termín akce: 12.3.2012 - 18.3.2012

Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí diskuse, přednášky i další programy. A těší se na vaši návštěvu této originální brněnské kulturní akce!
Nejen v Brně probíhají v posledních měsících dramatické diskuse o principech podpory kulturních institucí a uměleckého života z veřejných prostředků. Z historie máme dostatek poučných příkladů, které potvrzují nenahraditelnou hodnotu a společenský význam umění. Výtvarná díla z minulosti i současnosti jsou všude na světě určitým zrcadlením doby i základním bohatstvím, za jehož krásami se vydáváme do muzeí a galerií. Ale umíme naslouchat tomu, co svými díly umělci sdělují? Týden výtvarné kultury jako společná akce brněnských institucí je příležitostí pozorněji se soustředit na obrazy, diskutovat o nich nebo aktivně prožít některou z tvůrčích dílen. Akce je připomínkou odkazu Igora Zhoře, teoretika umění (9. 3. 1925 - 28. 11. 1997).

Závody kočárků ve sportovní chůzi

Termín akce: 18.3.2012 15:00 - 18.3.2012 17:00

Velkolepá akce – Celorepublikové závody kočárků ve sportovní chůzi v jeden den, ve stejnou hodinu na všech místech ČR, kde Strollering frčí. Přidejte se k nám i vy! Přijďte se pobavit společně se svým děťátkem v kočárku a poznat, co je sportovní chůze a že procházka s kočárkem nemusí být nuda, ale možnost dát si pěkně do těla. Závodit budou posádky ve složení kočárek s děťátkem a doprovod. Nebojte se zimy, určitě se zahřejeme!

A kde se akce uskuteční? Zatím jsou jistá tato místa (a stále se přidávají další): Praha – Stromovka (sraz: u Šlechtovky), Praha – Měšice, Praha – Roztoky, Plzeň, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Olomouc, Litvínov.

Prohlídka břevnovského kláštera - Praha

Termín akce: 18.3.2012 15:00 - 18.3.2012 17:00

Celková prohlídka klášterního areálu včetně barokní baziliky sv. Markéty, románské krypty a budovy prelatury. Celková prohlídka klášterního areálu včetně barokní baziliky sv. Markéty, románské krypty a budovy prelatury. Začátek akce v 15:00 před kostelem sv. Markéty (spojení: tram. č. 22 „Břevnovský klášter“). Provádí Marie Vymazalová.

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!