Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o vákendu? Za vínem do Tábora nebo si zacvičit s kočárkem

Táborský festival vína

Termín akce: 15.3.2012 - 31.3.2012

Táborský festival vína je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech. Na letošním čtvrtém ročníku tituly utvrdí programem, kterého se zúčastní skutečně špička moravských a českých vinařů, degustátorů i sommeliérů. Festival nabídne během 17 dní 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi jsou například řízené degustace, tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně; sommeliérskou show, degustační minimum nebo ochutnávku pravých champagne a burgundských vín. To vše opět uzavře velká přehlídka vín v klubu Milenium, kam se již nyní přihlásilo 25 vinařů z ČR i zahraničí. Návštěvník tak dostane jedinečnou možnost ochutnat až 250 vzorků vína!

Týden výtvarné kultury - týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně

Termín akce: 12.3.2012 - 18.3.2012

Muzea, galerie, vysoké školy a další instituce se z podnětu Masarykovy univerzity spojily a v Týdnu výtvarné kultury společně nabízejí diskuse, přednášky i další programy. A těší se na vaši návštěvu této originální brněnské kulturní akce!
Nejen v Brně probíhají v posledních měsících dramatické diskuse o principech podpory kulturních institucí a uměleckého života z veřejných prostředků. Z historie máme dostatek poučných příkladů, které potvrzují nenahraditelnou hodnotu a společenský význam umění. Výtvarná díla z minulosti i současnosti jsou všude na světě určitým zrcadlením doby i základním bohatstvím, za jehož krásami se vydáváme do muzeí a galerií. Ale umíme naslouchat tomu, co svými díly umělci sdělují? Týden výtvarné kultury jako společná akce brněnských institucí je příležitostí pozorněji se soustředit na obrazy, diskutovat o nich nebo aktivně prožít některou z tvůrčích dílen. Akce je připomínkou odkazu Igora Zhoře, teoretika umění (9. 3. 1925 - 28. 11. 1997).

Závody kočárků ve sportovní chůzi

Termín akce: 18.3.2012 15:00 - 18.3.2012 17:00

Velkolepá akce – Celorepublikové závody kočárků ve sportovní chůzi v jeden den, ve stejnou hodinu na všech místech ČR, kde Strollering frčí. Přidejte se k nám i vy! Přijďte se pobavit společně se svým děťátkem v kočárku a poznat, co je sportovní chůze a že procházka s kočárkem nemusí být nuda, ale možnost dát si pěkně do těla. Závodit budou posádky ve složení kočárek s děťátkem a doprovod. Nebojte se zimy, určitě se zahřejeme!

A kde se akce uskuteční? Zatím jsou jistá tato místa (a stále se přidávají další): Praha – Stromovka (sraz: u Šlechtovky), Praha – Měšice, Praha – Roztoky, Plzeň, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Olomouc, Litvínov.

Prohlídka břevnovského kláštera - Praha

Termín akce: 18.3.2012 15:00 - 18.3.2012 17:00

Celková prohlídka klášterního areálu včetně barokní baziliky sv. Markéty, románské krypty a budovy prelatury. Celková prohlídka klášterního areálu včetně barokní baziliky sv. Markéty, románské krypty a budovy prelatury. Začátek akce v 15:00 před kostelem sv. Markéty (spojení: tram. č. 22 „Břevnovský klášter“). Provádí Marie Vymazalová.

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.