Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam víkendu? za cukrovím do Hradce, na letadla na festival

Tak už je po prázdninách, je tu první zářijový víkend. Počasí nám zatím moc nepřeje, ale má se to zlepšit. Tři dny jdou děti do školy, proto bychom jim měli dopřát pěkný víkend s mnoha zážitky. V Hradci Králové bude tento víkend Letecký den. Opravdu velkolepá podívaná nejen pro tatínky a jejich syny.

CIAF 2010 - Letecký den Hradec Králové - 4.9. - 5.9.2010 

Program CIAF 2010 Hradec Králové bude pestrý. Legendární letecká air show, kterou dříve hostilo Hradecké letiště, pak se přesunula na letiště Brno a letos se podruhé opět koná v Hradci Králové.

letadla

Léto s DIVADLEM v Krupce - 2.9.2010 - 29.9.2010


Divadelní festival, soutěžní přehlídka divadelních souborů Čech a Moravy. V roce 2008 byl slavnostně zahájen první ročník divadelního festivalu s názvem Léto s DIVADLEM v Krupce, se záměrem obnovit dlouholetou tradici divadelního umění, kterou ve městě zachovával Divadelní soubor DK Krupka Olympie. Projekt přehlídky divadelních souborů podpořil Ústecký kraj. V roce 2008 se nadšeným divákům představily soubory MLADÁ SCÉNA z Ústí n.L., Bílinské divadelní minimum z Bíliny, BODLO z Krupky-Bohosudova, Divadelní soubor DK KRUPKA Olympie z Krupky, Divadelní soubor HAVLÍČEK z Neratovic a Divadelní spolek KROMĚŘÍŽ. Představení se hrají po celý měsíc září, každý čtvrtek.

Slavnosti královny Elišky 2010 - Hradec Králové - 4.9. 17:00 - 5.9.2010  

 
"Slavnosti Královny Elišky", jsou tradičními historickými slavnostmi, které se konají v Hradci Králové od roku 2002, vždy o prvním zářijovém víkendu. Touto akcí si připomínáme významnou epochu v dějinách královského věnného města, kdy si jej za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka. „Slavnosti královny Elišky" budou zahájeny v pátek 4. 9. v17:00 hod. Páteční program sestavený z ukázek starých řemesel, netradičních her, vystoupení hudebníků, kejklířů či divadelníků završí ohňový průvod z náměstí Svobody na Velké náměstí, kde se uskuteční ohňová show.

V sobotu 5. 9. v10:00 otevře hradecký purkmistr na Velkém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel, která bude předvádět kovář, tesař, tkadlec, šmejdíř, pregéř, pasíř, hrnčíř, dráteník a další. Současně bude zahájen na Malém náměstí lidově-řemeslný trh. Ve 14:00 hod. dorazí na královskou tribunu před katedrálou sv. Ducha královna Eliška Rejčka se svým doprovodem. Tématem letošních slavností bude rozvoj cechů a řemesel, a s tím související cechovní klání. Slavnosti vyvrcholí ve 20:00 hod. večerní ceremonií spojenou s velkým ohňovým divadlem na které naváže slavnostní ohňostroj.

Po celý den budou diváci na několika scénách rozmístěných po historickém tržišti sledovat vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. VŠimkových Sadech - Na Šancích se uskuteční rytířská klání na koních. Program bude zpestřen vystoupením pouličních divadel a ukázkami šermířského umění středověkých rytířů.
Atmosféru celé akce podtrhne rytířské ležení, jehož centrem bude stylově vybavený rytířský stan, středověká lazebna či katovna, ve které nebude chybět kláda či natahovací žebřík. Hladoví a žízniví návštěvníci ukojí své potřeby ve středověké taverně nebo čajovně. Pro malé i velké bude vŽižkových Sadech zřízena dětská scéna, jejíž součástí bude pohádkové divadlo a středověké hry či soutěže.
V souvislosti s připravovanou akcí bude v době od 3. 9. od 6:00 hod do 6. 9. do 18:00 hod. omezeno parkování vozidel a provoz vareálu historického centra města
Kde:  Velké náměstí, Velké náměstí, Hradec Králové

loucenCukrové slavnosti a sladkosti  - 4.9.2010

Na speciálním cukrářském jarmarku bude možné zakoupit sladkosti všeho druhu. Sladké budou nejen cukrovinky, ale i pohádky pro děti a další sváteční program. Kolem cukru se budou nabalovat také netradiční soutěže pro děti. Děti se v parku setkají s veselými postavičkami, které zaručeně ještě nikde jinde nepotkaly: panem Lízátkem Lepivým a slečnou Kostkou Cukrovou. Přímo během prohlídek zámku se bude v tento den mimořádně mlsat. A mluvit o sladkých pochoutkách. Hlavně dospělí se asi budou divit, až se na zámku dozvědí neuvěřitelnou věc: Totiž že za to, že se v Čechách a v celé Evropě vyrábí cukr, může veliký vojevůdce Napoleon. Otevřeno 9.00–17.00 

Kde:  Zámek Loučeň

Mostecké slavnosti - 4.9.2010 

 
V areálu kostela budou stánky s občerstvením a se zbožím. K tomu na dvou podiích budou po celý den vystupovat hudební skupiny. Během dne budou předváděna různá tradiční řemesla.
 

Kde:  Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie, Kostelní 289, Starý Most

 

  


  

Vložil/a: 02.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.