Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Velkopopovický pivní festival 2015

výroba pivaVe Velkých Popovicích u Prahy se uskuteční 3.ročník gastronomické události nazvané Klobáskofest. Tato gurmánská záležitost začíná v sobotu 19.9.2015 od 10:00 do 17:00 v pivovarském areálu a je pro všechny účastníky zdarma. Na programu bude ochutnávka klobásových pochoutek a zajímavá soutěž pro všechny zúčastněné. Nezbytný hudební program obstará hard-rockový band ROCKASS. Návštěvníci budou mít mimo jiné příležitost nahlédnout do pivovaru a dozvědět se více o výrobním cyklu piva Kozel. Na prohlídku pivovaru můžou zájemci vyrazit od 10:30 do 16:30 v půlhodinových intervalech. Na zúčastněné čeká prohlídková trasa pivovarem prezentovaná zábavnou formou s ochutnávkou velkopopovického piva. Program zahrnuje i ukázku tradičních lidových řemesel.

 

 

pivovar, cswikipedia.org

Část pivovaru - Velké Popovice


Na příchozí návštěvníky bude čekat strom Klobáskovník. Každý kdo přinese podomácku vyrobenou napodobeninu klobásy a pověsí ji na tento strom má šanci vyhrát některou z pěkných pivních cen. Klobáskofest je poslední možností vidět v areálu pivovaru trojského kozla. Tento asi největší dřevěný kozel na světě je vysoký 7,1m, dlouhý 7,4m a váží okolo pěti tun. Dřevěné části jsou vyrobeny z dubového a borovicového dřeva. K výrobě železné kostry byly použity  tři tuny železa a jako zátěž proti povětrnostním vlivům slouží 4 tuny písku.  

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.